Teatrifestival Draama pani piletid müüki

Copy
Stseen lavastusest «2 + 2 = 22», mis on Draama ajakavas üks esimesi.
Stseen lavastusest «2 + 2 = 22», mis on Draama ajakavas üks esimesi. Foto: Anastasia Semjonova

Eesti teatri festival Draama, mis toimub 8.–13. septembrini Tartus, pani täna Piletilevis müüki etenduste pääsmed. Selleaastase festivali programmi ühe osa moodustavad Tartu teatrite kutsel festivalile külla tulnud teiste teatrite lavastused ning teise osa 2019. aasta teatriauhindade nominendid ja laureaadid. Lisaks on festivalil mõned tänavused lavastused ja üks esietendus.

Festivali kava on kokku pannud festivali juht ja kuraator Hedi-Liis Toome. Festivali teema on sel korral küllatulemine ja küllakutse.

Musta Kasti küllakutsel jõuab Tartusse festivalile Sõltumatu Tantsu Lava ja Zuga Ühendatud Tantsijate koguperelavastus «2 + 2 = 22», Tartu Uus Teater on kutsunud Kanuti Gildi Saali lavastuse «Lighter Than Woman», Vanemuine Eesti Draamateatri «Linnade põletamise» ja Karlova teater VAT teatri «Kosmilised saialilled». Eesti Rahva Muuseumi kutsel tulevad festivalile kaks TÜ Viljandi kultuuriakadeemias valminud lavastust: Johanna Anett Toomeli «A Place Called Unknown» ning  Anumai Raska ja Katariina Undi «raska/unt/unt/raska».

Draama programmis etenduvad ka Tallinna linnateatri «Vihmausside elust», Kellerteatri «Emilie Sagée», Karlova teatri «Minu haukuv koer», Theatrumi «See laps», VAT teatri «Kauka jumal» ja  Vanemuise «Naiste kool».

Tänavu esietendunud lavastustest on festivali kavas Endla teatri «Tango» ja koosluse Epner/Kangro/Ulfsak uuslavastus. Festivalil esietendub Musta Kasti uuslavastus «Memm», lavastaja Maret Tamme.

Draama programmiga saab tutvuda veebileheküljel draama.ee.

Draama eel, 5.–8. septembrini toimub Tartu üliõpilasteatri IX rahvusvaheline A-festival. Genialistide klubis, Tartu Uues Teatris ja Tartu üliõpilasmajas etenduvad lavastused Valgevenest, Poolast, Saksamaalt, Leedust ja Eestist. Programmiga saab tutvuda veebilehel  yliopilasteater.ee.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles