Fotod ⟩ Selgusid Tartu kaunimad kodud ning aiad

Tartu Postimees
Copy

Tartu linna päeval auhinnatakse Tartu kauneimate kodude ja koduaedade loojaid. Tänavu pälvisid Eesti kauni kodu tiitli Varsa ja Kooli tänava eramud, kuid tunnustuse sai ka näiteks Tartu Forseliuse kooli ümbrus. 

Kauni kodu konkursiga soovitakse esile tõsta üle Tartus asuvaid arukate ruumilahendustega, loodust hoidvaid ja südamega hooldatud kinnistuid. «Eesti kaunis kodu 2020» tiitli pälvis Tartus sel aastal kaks eramut – Kooli tänavn 20a ning Varsa tänav 18. Mõlemad on teineteisest nii tingimuste kui ka lahenduse poolest täiesti erinevad, ent omaniku poolt asjatundlikult kujundatud ja ellu viidud. «Tartu kaunis kodu 2020» tunnustus anti kokku kuuele kinnistule.

Eesti kaunis kodu 2020 tiitli said Varsa tänav 18 ja Kooli tänav 10a eramud.Parim ajaloolist keskkonda väärtustav kodu on sel aastal Vallikraavi 20 maja. Parima korterelamu ümbrusega tunnustati Uus tänav 10, Pärna tänav 10 ning Pepleri tänav 8 korterelamuid. Kodustest tarbeaedadest paistis enim silma Pärna tänav 21 eramu ning parima ühiskondliku hoone aiaga Forseliuse kooli õppehoone ümbrus aadressil Tähe 101.

Hindamiskomisjoni kuulusid abilinnapea Reno Laidre, botaanik ja ökoloog Aveliina Helm, kultuurispetsialist Tiina Konsen, linnakujunduse vanemspetsialist Kristin Kägu ja linnakujunduse spetsialist Anna-Liisa Unt.

«Eesti kauni kodu» tiitli omanikke tunnustatakse Eesti Vabariigi presidendi autasu ehk tunnusmärgiga, lisaks jõuavad need raamatusse «Eesti kaunis kodu». Tiitel «Kaunis Tartu kodu» või eriauhind antakse Tartu linna tasandil tunnustust väärivatele kinnistutele, võitjaid premeeritakse kinkekaardiga. Konkursil osalenuid tänatakse ja tunnustatakse linnapea pidulikul vastuvõtul, mis leidis aset tänasel Tartu linna päeval raekojas.

Alates 1997. aastast on president Lennart Meri üleskutsel tunnustatud hoole ja südamega heakorrastatud kinnistuid. Kauni kodu all mõistetakse elukeskkonda tervikuna ning lisaks kodudele hinnatakse konkursil ka asutusi, ettevõtteid ja avalikke rajatisi.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles