Rannavalvurid päästsid Tartus viieaastase poisi uppumisest

Soe ilm meelitab Anne kanali äärde ujujaid ja päevitajaid.

FOTO: Sille Annuk

Täna päästsid G4S-i rannavalvurid Tartus Anne kanalist viieaastase poisi, kes ei jaksanud end veepinnal hoida ega suutnud ka enam hingata.

Lapse ema oli samal ajal poes ja last valvata lubanud naine lapse ohtusattumist ei märganud. Laupäeval mõni minut peale kella 12 märkas G4S-i rannavalvur Anne kanali paadisilla juures liikumist ja veega plärtsutamist. Vetelpäästja kutsus kohe teise rannavalvuri appi. Nad nägid, et pooleteise meetri sügavuses vees on väike poiss, kes teeb kramplikke liigutusi ega jaksa end veepinnal hoida. Laps võitles meeleheitlikult enda elu eest, teatas turvafirma.

Vetelpäästjad tõmbasid poisi välja hetkel, kui laps oli juba näost siniseks tõmbumas, ta ei suutnud hingata ja oli teadvust kaotamas. Rannavalvuri sõnul oli see minuti küsimus, kui poissi tulnuks elustama hakata. Vetelpäästja avas lapse hingamisteed, seejärel väljutas poiss vee, mille oli sisse hinganud.

Kiirabi oodates tuli vetelpäästjate juurde poisi ema, kes tunnistas, et oli õnnetuse hetkel poes, kuid oli palunud tuttaval naisel last valvata. Viimati oli last nähtud laste ujumisalas.

Kiirabimeedikud kontrollisid rannas lapse tervist ja viisid ta seejärel haiglasse põhjalikumasse kontrolli. Uppumisohtu sattunud laps ega ka täiskasvanu ei hüüa vees appi ega suuda endast märku anda. Lastega juhtuvaid õnnetusi saab ära hoida, kui lapsevanem jälgib, mida laps rannas teeb. 

Kahjuks avastavad vetelpäästjad lapsi uppumisohust päästes alati, et lapsevanem või lapse järele vaatama pidanud täiskasvanu kas ei olnud üldse rannas või ei vaadanud rannas viibides lapse järele. 

Tagasi üles