Vabaduse puiesteel peatub homsest kuuks ajaks autoliiklus

Vabaduse puiestee, suunaga Kaarsilla poole.

FOTO: Kristjan Teedema

Tartu Vabaduse puiestee lõigust saab kuuks ajaks Autovabaduse puiestee. Seetõttu on pühapäevast, 28. juunist kuni 6. augustini autoliiklusele suletud Vabaduse puiestee lõik Kaubamaja ristmikust Kaarsillani. Liiklus käib sel ajal Narva maantee kaudu.

Autodele säilivad juurdepääsud Kaubamaja, Turu ja Magistri tänava parklatesse. Narva maanteele on ajutiselt suunatud bussiliinid 6, 7 ja 13 ning ööliinid 21 ja 22. Seni ei peatu bussid peatustes Raeplats ja Vabaduse puiestee, Palmihoone peatus on ajutiselt viidud Laiale tänavale. Kesklinna suunas sõites peatuvad Vene peatuses ainult bussiliinide nr 7 ja 13 bussid. 
 
Vabaduse puiestee taksoparkla taksodele luuakse kohad Kaarsilla lähedal asuva Raeplatsi bussipeatuse juurde ning Kaubamaja parklasse.
 
Linnavalitsuse pressiteate järgi püüab Autovabaduse puiestee luua turvalist avalikku ruumi, mis pakub põnevaid vaba aja veetmise võimalusi ja elavdab kesklinna. Külastajaid ootavad kiigelabürint, rannabaar, välilugemissaal, piknikualad, mitmekülgse taimestikuga niidukastid, tänavatoiduautod, koosolekuteala, turu- ja täikaplats, programmid ja õpitoad, pinksilaud, korvpalliplats, minigolf, välikino ja palju muud.
 
Autovabaduse puiestee on külastajatele avatud 3. juulist 2. augustini P–N kuni kell 22, R ja L kuni kell 0.30.
Tagasi üles