Lõuna-Eesti bussisõitude sagedus tiheneb

Tartu Postimees
Copy
Tartu bussijaam.
Tartu bussijaam. Foto: / POSTIMEES

Alates neljapäevast avarduvad Lõuna-Eesti elanike võimalused reisimiseks kaugliinibussidega.

«Pärast eriolukorra lõppu on nõudlus bussireiside järgi jälle olemas, inimesed sõidavad jälle julgelt kaugliinibussidega ja see võimaldab ka uusi bussiliine avada,» ütles Taisto Liinide tootejuht Jan Landrat. «Seekordsed liiniavamised keskenduvad valdavalt Lõuna-Eesti maakondadele, kus bussisõitjad on valdavalt kohalik elanikkond. Järgmised uued liinid ootavad oma avamist juuli alguses, selleks ajaks loodame, et ka jälle rohkem välisturiste on Eesti üles leidnud. Enne liinile tulekut on kõik meie liinibussid läbinud põhjaliku suurpuhastuse, busside esiuste juures on desovahend, millega reisijad saavad soovi korral käsi puhastada. Peale iga reisi lõppu teeb bussijuht bussis märgpuhastuse, seega oleme loonud kõik eeldused turvaliseks bussireisiks.»

Uute sõiduplaanidega hakkavad Taisto liinibussid reisijaid teenindama Võru-Kanepi-Tartu-Tallinn, Tartu-Viljandi-Pärnu ja Valga-Tõrva-Karksi-Nuia-Viljandi-Türi-Paide-Tallinn marsruutidel.

Võru ja Tartu vahel hakkab buss alates 18. juunist väljuma 4 korda päevas: Võrust Tartusse saab iga päev kell 7:50, 9:30, 16:00 ja 19:00 ning Tartust Võrru kell 8:00, 12:00, 15:20 ja 17:30.

Tartust Pärnusse väljub buss kell 10:30 ja täiendavalt Viljandisse kell 18:15. Valga-Viljandi-Tallinn marsruudil hakkab buss Valgast väljuma 3 korda päevas: kell 8:00, 10:15 ja 14:45. Kõik bussid peatuvad ka paljudes väikestes vahepeatustes. 

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles