Tartu rattaralli virtuaalsõidust võttis osa ligi kolm tuhat ratturit

Tartu rattaralli raja läbisõitjad. FOTO: Sille Annuk

Pühapäeval lõppes kaks nädalat kestnud 39. Tartu rattaralli virtuaalsõit, mis tõi esialgsetel andmetel spordiradadele 2855 ratturit. Legendaarne maanteerattafestival toimus esmakordselt ajaloos virtuaalsõiduna, eestlaste kõrval said üritusest osa veel 24 riigi harrastajad.

Kuigi seekordse rattaralli puhul polnud tegu võistlusega, otsustasid sõidu ette võtta ka mitmed Eesti tipud. 128 kilomeetri distantsi läbisid teiste hulgas Mihkel Räim, Rein Taaramäe ja Martin Laas, 58 kilomeetri raja aga Eesti parim naisrattur Janika Lõiv.

«See võis olla isegi üks kõige meeldejäävamaid rattarallisid,» ütles oma 14. Tartu rattaralli stardi teinud Mihkel Räim. Eelmisel päeval olime kõik, kellega koos rada läbisime, teinud raske trenni ja nii saime rallit sel päeval kergemalt võtta. Rääkisime juttu, sai nalja, aga samas oli ka kiirus päris hea. Oli selline stressivaba ja väga lahe päev,» ütles ta. «Tänavu oli nendel, kes pole varem julgenud sellist katsumust ette võtta, võimalik teha sõit kodu lähedal ja ma arvan, et see oli väga lahe. Muidugi loodan, et tulevikus toimuvad rattarallid ikka originaalkujul,» lisas Räim, kes sõitis distantsi koos sõpradega läbi Lõuna-Eestis, Tartu rattaralli originaalrajal.

Maastikuradadel endale nime teinud Janika Lõiv valis rallidistantsiks 58 kilomeetrit ning tegi sõidu Valgamaal. «Mul on pooleli tõsisem treeningunädal ning otsustasin virtuaalsõidu sobitada oma kavasse nii, et oleks piisav pingutus, võtsingi  parajalt tugeva tempo ning sõitsin mõõdukalt. Üldiselt sujus sõit väga hästi ning treeningu eesmärk sai kenasti täidetud,» ütles ta. «Päris võistlused on kindlasti turvalisemad. Sellises formaadis sõidu puhul tuleb ise väga tähelepanelik olla, et mitte viga saada. Lisaks on teistega külg külje kõrval kihutada kindlasti ka huvitavam ja põnevam, sest siis möödub aeg kiiresti ja ei pane seda kannatust nii palju tähele. Üksi sõita on ikka raskem, sest kogu töö tuleb endal ära teha. Samas kui võtta arvesse praegust olukorda, siis patt oleks nuriseda, sest tegelikult on tore teistega ka virtuaalselt mõõtu võtta. Lisaks annab selline formaat võimaluse rohkem loodust ja ümbrust nautida, mida tavalisel võistlusel nii palju teha ei saa,» arutles ta.

Virtuaalsõidu peakorraldaja Indrek Kelk sõnas, et huvi kaugosalusega ürituse vastu kujunes üle ootuste suureks. «Meil on väga hea meel, et osalejad uue formaadi sedavõrd hästi omaks võtsid. Aitäh kõigile, kes aitasid rattaralli traditsiooni jätkata!» ütles Kelk. «Samuti on äärmiselt hea meel, et esimest korda distantside valikusse lisatud 25 kilomeetri rada sedavõrd populaarseks osutus: veidi rohkem kui viiendik sõitjatest otsustas just selle kasuks. Teeme kõik endast oleneva, et kolmas ning kõige lühem distants ka edaspidi Tartu rattaralli programmi kuuluks,» lisas Kelk.

29. maist 14. juunini kestnud virtuaalsõidu kolm distantsi tõid esialgsetel andmetel rattaradadele 2855 sõitjat. 1207 ratturit valisid sõiduks 58, 996 osalejat otsustasid läbida 128 ning 652 harrastajat 25 kilomeetrit.

Rattaralli virtuaalsõit oli ühtlasi tänavuse Tartu maratoni Kuubiku hooaja teine osavõistlus. Sarja avas maikuu alguses toimunud 38. Tartu maastikumaratoni virtuaaljooks. Järgmine Kuubiku etapp on 14. Tartu rulluisumaraton 23. augustil, mille korraldajad planeerivad teha tavapärasel kujul.

Tagasi üles
Back