Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto
tartu

Homme avatakse Tartus ülemaailmse jalgrattapäeva puhul näitus

Homme tähistatakse ülemaailmset jalgrattapäeva, Tartus avatakse sel puhul näitus. FOTO: Kristjan Teedema / Tartu Postimees

Homme, 3. juunil on ülemaailmne jalgrattapäev, mille eesmärk on tähistada jalgratast kui unikaalset, vastupidavat ja mitmekülgset sõiduriista, millega inimesed on sõitnud juba kauem kui kaks sajandit. Sel puhul paigaldatakse Poe tänavale näitus, kus tutvustatakse Tartu uut jalgrattastrateegiat, rattateede planeeringu skeemi, ÜRO jalgrattapäeva, rahvusvahelist projekti HEAT ja palju muud.

ÜRO kuulutas 3. juuni jalgrattapäevaks juba 2018. aastal, et tõmmata jalgrattale tähelepanu kui rohelisele ja tervislikule liikumisviisile, mille edendamine on oluline nii rahvatervise kui keskkonnasäästu seisukohast. Tartu linn kutsub üles tähistama seda päeva rattasõiduga, kasutades kas oma isiklikke või linna rattaringluse rattaid.

Rahvusvahelise projekti HEAT käsitleb jalakäijate ja ratturite liikumisvõimaluste parandamist strateegilise planeerimisprotsessi kaudu. Tartus on HEAT projekti peamiseks eesmärgiks on Tartu uue rattateede planeeringuskeemi koostamine, mille tarbeks korraldati 2019. aasta kevadel ka avalik ideekorje. Ideekorje raamas kutsuti  linnaelanikke nii jalakäija kui ka jalgratturina jagama oma mõtteid, kus on Tartus puudus jalgratta- ja jalgteedest ja millistes kohtades tuleks olukorda parandada. Ideekorje sisendit arvestati planeeringuskeemi koostamisel ja selle tulemusi tutvustatakse ka ühel Poe tänava plakatil.

Jalgrattateede skeemi koostamisel on peetud oluliseks selle sidumist naabervaldade rattavõrgustikega, eesmärgiga vähendada igapäevaseid autoga liikumisi linnalises piirkonnas. Jalgrattateede skeem on üks osa valmivast linna üldplaneeringust.

Poe tänavale paigaldatavate plakatitega saab tutvuda siin kodulehel.

Tagasi üles
Back