R, 2.12.2022

Sihtasutust Tartu 2024 asub juulist juhtima kultuurikorraldaja Priit Mikk

Uudist on täiendatud!
TPM
Sihtasutust Tartu 2024 asub juulist juhtima kultuurikorraldaja Priit Mikk
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Priit Mikk.
Priit Mikk. Foto: Mana Kaasik / Tartu 2024

Sihtasutuse Tartu 2024 juhina ja juhatuse liikmena asub 1. juulist tööle Priit Mikk, kes hakkab koordineerima Euroopa kultuuripealinna ettevalmistusi ja elluviimist Tartus ning Lõuna-Eestis.

Priit Miku sõnul on SA Tartu 2024 juhiks asumine suur au ja vastutus. «Pean oluliseks juba toimiva meeskonna hoidmist ja arendamist ning usalduslike ja avatud suhetega koostöö kujundamist kõigi seotud osalistega,» ütles ta.

Euroopa kultuuripealinna tegevusi peab ta Eesti 2024. aasta tippsündmuseks. «Teekond tiitliaasta poole saab olema töine ja põnev ning näen selles pidevat võimalust areneda koos järjest kasvava meeskonnaga,» lisas ta.

Sihtasutuse teabejuhi Kalle Paasi teatel on Priit Mikk juhtinud 2013. aastast üritusturundus- ja produktsiooniettevõtet Amazing Productions. Ta on olnud Eesti Vabariigi aastapäeva vastuvõttude peaprodutsent 2019 ja 2020 ning eelmisel aastal Tartus 60 000 pealtvaatajat kogunud Metallica kontserdi ala planeerimise ja elluviimise juht.

Ta on töötanud produtsendina rahvusooperis Estonia ja on ürituste produktsiooni õppejõud Tallinna ülikoolis. Ta on olnud paljude konverentside ja galade korraldaja, samuti Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 avaürituse tehniline produtsent.

Priit Mikul on magistrikraad Eesti muusika- ja teatriakadeemia ja Estonian Business Schooli kultuurikorralduse eriala ühisõppekavast ning bakalaureusekraad Tallinna ülikooli reklaami ja imagoloogia erialalt.

Tasakaalukas ja tulemuslik

SA Tartu 2024 nõukogu esimehe, Tartu linnapea Urmas Klaasi sõnul oli nõukogu otsus üksmeelne. «Priit Mikk on osalenud mitmete Eesti suurimate ja olulisimate sündmuste korraldamises ning tal on mitmekülgsed kogemused meeskondade ülesehitamisest ja rahvusvahelisest koostööst,» märkis Klaas.

Linnapea lisas, et nõukogu hindab kõrgelt ka juhiks valitu tasakaalukust ja tulemuslikkust. Mikk tunnetab Klaasi sõnul Euroopa kultuuripealinnaks olemise tähtsust Tartule ja Lõuna-Eestile ning ta teab, kuidas valmistada ette ja viia ellu suurprojekt koos paljude partneritega avalikust, era- ja kolmandast sektorist.

Uue juhatuse liikme valis sihtasutuse nõukogu. Priit Mikuga sõlmitakse viieaastane leping. Sihtasutuse senine juhatuse liige Erni Kask jätkab tööd Tartu 2024 programmikoordinaatorina ja loomenõukogu juhina.

Sihtasutus Tartu 2024 alustas tööd selle aasta alguses. Organisatsiooni eesmärk on viia ellu Euroopa kultuuripealinna tegevused Tartus ja Lõuna-Eestis.

Tartu nimetati 2024. aasta Euroopa kultuuripealinnaks mullu augustis. Valiku tegi rahvusvaheline sõltumatu eksperdikomisjon. Euroopa kultuuripealinna tiitli pälvinud Tartu 2024 loovkontseptsiooni pealkiri on «Ellujäämise kunstid». Tartu kandideeris Euroopa kultuuripealinnaks koos 19 Lõuna-Eesti omavalitsusega.

Märksõnad
Tagasi üles