Tasuta saunapäeva tänavu juunis Anne saunas ei tule

Saunaviht Anne saunas.

FOTO: Kristjan Teedema

Anne Saun avab juunis taas uksed ning tervitab külastajaid varasemast värskema ilmega, kuid koroonaviirus jätab ka sauna tööle oma jälje.

Anne saun teeb pärast eriolukorrast tingitud pausi uksed lahti 1. juunil. Kuigi eriolukord on möödas, kehtib saunas 2+2 reegel ning laval lubatakse korraga olla viiel inimesel. Lisaks on desinfitseerimisvahendid nii Anne sauna fuajees kui ka riietusruumides, teatas Tartu linnavalitsus.

Anne sauna juhataja Andrus Kõo ütles, et vaid pooled riietuskapid on külastajatele avatud ning ühes kapivahes võib olla neli inimest. Järjekordade tekkimisel saavad inimesed ooteruumis pingil istuda.

Kuna tunnisaunades käib üldjuhul perekond või sõpruskond, siis seal jäävad püsima varasemad reeglid ning korraga võib saunas olla kuni viis inimest. Traditsioonilist tasuta saunapäeva tänavu juunis ei toimu.

Eriolukorra jooksul värskendati Anne sauna sisustust. Tunnisaunades vahetati välja vanad rauast pingid roostevabade pinkide vastu, lisaks uuendati saunalavad ja pesemispinkide plaadid. Uue ilme said üldsauna riietusruumide kapid ja meeste saunas parandati katkine lavakonstruktsioon. Lisaks värskendati üldsaunas lage, valgustust, pesuruumide põrandaid ja leiliruume ning pesuruumides remonditi veetorustik.

Anne saun on 1. juunil lahti kell 14–20.30. 2. ja 3. juunil on saun suletud ning sealt edasi avatud tavapärastel päevadel ja kellaaegadel.

Tagasi üles