Täna algas Tartu rattaralli virtuaalsõit

Lenel Karu
, reporter
Copy
Möödunud aastal sõideti Tartu rattarallil sadulas kõrvuti, sel aastal tuleb ette võtta virtuaalsõit.
Möödunud aastal sõideti Tartu rattarallil sadulas kõrvuti, sel aastal tuleb ette võtta virtuaalsõit. Foto: Margus Ansu / Postimees

Täna startis 14. juunini kestev Tartu rattaralli, mis on igal kevadel kokku toonutuhanded rattasõbrad Eestist ja naaberriikidest. Tänavu peetakse rallit üldistest oludest tingituna uuel kujul.

Virtuaalse rattaralli saab läbida kolme pikkusega distantsil. Traditsiooniliste 128 ja 58 km radade kõrval on valikus ka uus ning kõige lühem, 25 km distants. Koht, kus sõiduring teha, jääb iga osaleja enda otsustada. Selleks sobivad nii Tartu rattaralli tähistatud originaalrajad Lõuna-Eestis, aga ka muud osalejale endale kõige paremini sobivad marsruudid tema kodupaigas. Harrastajad, kel mingil põhjusel ei ole võimalik looduses sõita, saavad soovi korral läbida valitud distantsi trenažööril.

Soovitud rallidistants tuleb läbida kahe nädala jooksul vahemikus 29. mai – 14. juuni ning saata oma sõidulogi korraldajatele. Kõiki lõpetajaid ootab suursugune rattaralli medal, mis saadetakse osalejatele postiga kahe nädala jooksul pärast tulemuse kinnitamist. Medali Eesti-sisene saatekulu sisaldub rattaralli osavõtutasus. Lisaks saab ürituse kodulehelt alla laadida ja soovi korral ise välja printida stardinumbri ning diplomi.

Tartu rattaralli virtuaalsõit on ühtlasi tänavuse Tartu Maratoni Kuubiku hooaja teine osavõistlus. Sarja sügisesed üritused – Tartu rulluisumaratoni, Tartu rattamaratoni ning Tartu linnamaratoni – loodavad korraldajad viia ellu juba tavaprogrammi alusel.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles