Naised rääkisid avameelselt ajateenistusest

Eile ja üleeile toimusid naistele suunatud riigikaitse teabepäevad, kus vesteldi avameelselt ajateenistusest.

FOTO: Raul Mee

Eile ja üleeile toimusid Naised Riigikaitses Facebooki-lehel naistele mõeldud riigikaitse teabepäevad, mida kuulas kahe päeva jooksul pea 200 inimest. Veebiseminarides said naised teada, kuidas valmistuda ajateenistuseks, ning kuulasid ajateenistuse läbinud naiste kogemusi.

«Militaarses vaates nulltaustaga ning gümnaasiumis paras preili olles olid minu huvid ja eesmärgid veidi teistsugusemad. Mind ei köitnud matkamine ega telkimine erineva ilmaga ega õigupoolest osanudki end üldse näha militaarmaailmas. Arvan, et just seetõttu mulle ajateenistus meeldiski, et see andis võimaluse teha asju, millega ma tsiviilelus poleks muidu kokku puutunud,» rääkis eestikeelsel veebiseminaril oma ajateenistuse kogemusest mereväe personaliohvitser, nooremleitnant Daisi Želizko. 

Naistele mõeldud riigikaitse teabepäevad pidid toimuma märtsi lõpus Võrus ja Narvas, kuid lükati viiruse tõttu edasi ning otsustati korraldada nüüd veebis. Koos aasta alguses toimunud Tallinna, Tartu ja Pärnu teabepäevadega osales tänavu ligi 400 noort naist, kes tundsid huvi ajateenistuse ja kaitseväe karjäärivõimaluste vastu.

«Ajateenistusest võtsin ma kaasa hea vormi, sportliku elustiili ning oskuse juhtida inimesi ja protsesse. Kõige olulisemaks nendest pean ma aga keeleoskust – 11 kuu jooksul sain ma selgeks eesti keele ning see on aidanud mul tõusta kiiresti ka edasisel karjääriredelil,» rääkis vanemseersant Jekaterina Šavkun venekeelsel veebiseminaril.

Naisi huvitas muu hulgas, kuidas võivad naiste bioloogilised eripärad ajateenistuses ja kaitseväes hakkama saamist, kuidas on ajateenistuses lahendatud naiste ööbimis- ja pesemistingimused, kas ajateenistuses tehakse mööndusi ka taimetoitlastele ja kui tihti on võimalik suhelda pere ja sõpradega. Ajastule omaselt küsiti ka seda, kas ajateenistuses lubatakse oma sotsiaalmeediakonto või blogi tarbeks filmida ja pildistada. 

«Arvan, et ajateenistuses ei ole ühegi naise jaoks raske, kui ta on enda jaoks selgeks mõelnud, miks ta selle otsuse tegi ning milline on pikem eesmärk selle otsuse taga. Kui sul on midagi, mille poole püüelda, aitab see väga hästi motiveerida ennast mistahes raskusi ületama,» julgustas Želizko. 

Vaata eestikeelset teabepäeva: www.fb.com/NaisedRiigikaitses/videos/624516188156543.  

Vaata venekeelset teabepäeva: https://www.fb.com/NaisedRiigikaitses/videos/1640170189491870/. 

Tagasi üles