GALERII Soe kevadilm tõi inimesed maheaeda istutama ja rohima

Copy

Laupäev üllatas suure soojaga ning see meelitas inimesed kodudest välja. Ennelõunal oli palju sagimist Tartu avaturul, kus peamiselt läksid kaubaks tomati-, kurgi- ja paprikataimed ning teised istukud. Mõned neist istikutest jõudsid ka Tartu maheaeda, mille tegusad liikmed laupäeval oma maalapil askeldasid.

Annelinnas Lammi tee ääres on uus, möödunud aastal loodud aiamaade kogum, mida veab mittetulundusühing Tartu maheaed. Et aed on uus, siis on ka askeldajad uued. Esimest aastat toimetab maheaias ka Huno Eller, kes laupäeval maad kaevas ning värskeid peenraid rajas. 

Toimetamas oli ka Kristel Deket koos poegade Gert-Revoni ja Tomi-Dailaniga. «Meil on maalapp võetud kolme pere peale, teeme kõik tööd koos ja siis kui saagikoristus käes, jagame omavahel sõbralikult ära,» rääkis ta. Deketi aiamaal ajas värske kartul juba lehti. Lisaks kasvasid ka punapeet, porgand ja muidugi maasikad. Avamaale läheb kasvama ka kurk. Väimees pidi Deketi sõnul maalapile ehitama veel ka kasvuhoone, kus pere saab tomateid kasvatada. 

Tartu maheaias on liikmetasu paarkümmend eurot aastas. Lisaks enda maalapikesele on olemas ka ühine maa, kus kasvab kartul ning viljapuud. Maheaias on reeglid paigas ning maalapikeste kogum näeb viisakas välja.

Maalapile ei tohi istutada viljapuid, aiamaa äärde võib kasvama panna vaid põõsaid. Viljapuude jaoks on eraldi ala. Vett saab ammutada maheaia viiest tiigist. Kõigile kasutamiseks on ka kompostihunnik. 

Tagasi üles