Tartu Uus Teater lükkab suvelavastuse aasta võrra edasi

Tartu Uus Teater on otsustanud suvelavastus «Serafima+Bogdan» pidi esietenduma 2020. aasta suvel, aga koroona tõttu lükati lavastuse tegemine aasta võrra edasi.

FOTO: Tartu Uus Teater

Udused ajad nõuavad konkreetseid tegusid, seetõttu oleme raske südamega otsustanud suvelavastuse «Serafima+Bogdan» esietendumise aasta võrra edasi lükata, andis Tartu Uus Teater teada.

Eelmüügist ostetud piletid vahetame ümber 2021. aasta etendustele või samas vääringus kinkekaartideks. Eelmüügist ostetud pilet ei kehti automaatselt 2021. aasta etendusele, piletite ümbervahetamine toimub Uue Teatri kodulehel asuva vormi kaudu.

Kogu maailma haaranud olukorras, kus astume sammhaaval teadmata suunas, ei ole kahjuks võimalik välja tuua suurele publikuhulgale mõeldud lavastust, mis on just nimelt intiimne, inimlik ja sotsiaalselt distantseerumatu.

Lavastuse tegemine nõuab mitmeid kuid ettevalmistust ning kümnete inimeste pühendunud tööd. Teater ei saa kahjuks endale lubada, et see töö läheb tühja.

Tartu Uue Teatri kumulooja Marie Kliiman sõnas, et teater on olukorras, kus peaks alustama proove ja lavakujunduse ehitamist ja kostüümide õmblemist. «Õigemini oleksime pidanud alustama kuid tagasi. Nüüd on viimane hetk.»

Kliimani sõnul teab keegi, et juuliks on kõik see möödas, keegi teab, et augustis alles algab see tõeline uus reaalsus. «Ainus, millele saame tugineda, on Riigi Teatajas ilmunud korraldused,» nentis ta. Selle järgi saavad augustis toimuda küll 1000 inimesele mõeldud etendused vabas õhus, kui rahva tervis ei halvene. Kuid 2+2 ja muud eeskirjad muudavad selle Uue Teatri jaoks võimatuks.

«Oleme tänulikud kõigile, kes on eelmüügist lavastusele pileti ostnud ning loodame kõigi koostöövalmidusele, et tuua lavastus välja aastal 2021.»

Tagasi üles
Back