Maastikumaratoni virtuaaljooks ühendas tuhandeid jooksusõpru üle maailma

Tartu Postimees
Copy
Perekond Vana osales tänavu Tartu maastikumaratoni virtuaaljooksul.
Perekond Vana osales tänavu Tartu maastikumaratoni virtuaaljooksul. Foto: Jaagup Vana

Eile lõppes 1. mail startinud 38. Tartu maastikumaratoni virtuaaljooks, mis esialgsetel andmetel tõi rajale 3964 suurt ja väikest spordisõpra. Baltikumi suurimast murdmaajooksust, mis toimus esimest korda ajaloos virtuaalsena, said seekord eestlaste kõrval osa veel 34 välisriigi harrastajad.

Huvi virtuaaljooksu vastu kujunes üle ootuste suureks, ütles maastikumaratoni virtuaaljooksu peakorraldaja Indrek Kelk. «On äärmiselt hea meel, et tänavuse ürituse formaat võimaldas viia selle ka maailma kõige kaugematesse nurkadesse. Eksootilisemad paigad, kus rajale mindi, olid näiteks Argentina, Uus-Meremaa, Austraalia ja Ameerika Ühendriigid,» lisas Kelk. 

1.–17. maini kestnud virtuaaljooksu neli põhidistantsi tõid loodusesse liikuma 3019 jooksjat ja kõndijat. Ka tavaolukorras äärmiselt populaarsetest lastejooksudest võttis seekord osa 945 last, neist 372 suurematele mõeldud minimaratonist ning 573 kõige pisemate tillujooksust. 

«Oli täitsa tore üritus, kus sai ise oma tempot sättida ning valida just endale sobilik päev ja ilm. Lisaks oli seekord hea võimalus olla toeks kõige nooremale pereliikmele, kes võttis kümne kilomeetri pikkuse raja esimest korda ette,» ütles Janek Vana, kes läbis virtuaaljooksu koos perega. «Kui peaksin valima, eelistaksin siiski ühisüritust, sest siis saab nautida ka kaassportlaste seltskonda ja tuge.» 

«Pärast kahte kuud kestnud täielikku liikumiskeeldu soovisin proovida midagi uut. Loomulikult oli seekordne jooks erinev tavaüritusest, kus minuga koos on rajal väga palju inimesi. Olin üksi ilusal loodusrajal ning liikusin just endale sobivas tempos. Ometigi tundsin, et olen osake millestki suuremast, et minuga samal ajal jooksevad Eesti maratoni viie kilomeetri distantsi veel väga paljud inimesed, lihtsalt nad teevad seda väga erinevates paikades,» ütleb Anna Crosignani, kes tegi oma jooksu Põhja-Itaalias. 

Maastikumaratoni virtuaaljooks avas ühtlasi tänavuse Tartu maratoni Kuubiku hooaja. Sarja teise etapina on kavas Tartu rattaralli virtuaalsõit, mis toimub vahemikus 29. mai kuni 14. juuni. Sügisesed Kuubiku üritused – Tartu rulluisumaraton, Tartu rattamaraton ning Tartu linnamaraton – loodavad korraldajad viia ellu juba tavaprogrammi alusel.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles