P, 25.09.2022

Sotsiaaldemokraadid ei ole Jõgeva valla kriisikomisjoni tööga rahul ja lahkuvad koalitsioonist

TPM
Sotsiaaldemokraadid ei ole Jõgeva valla kriisikomisjoni tööga rahul ja lahkuvad koalitsioonist
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Jõgeva vallavolikogu liige, sotsiaaldemokraat Kristian Vaarpuu.
Jõgeva vallavolikogu liige, sotsiaaldemokraat Kristian Vaarpuu. Foto: Vooremaa

Sotsiaaldemokraadid otsustasid lahkuda Jõgeva valla koalitsioonist, mis moodustati viimaste kohalike valimiste järel 2017. aasta sügisel.

«Meil on võimatu edasi töötada olukorras, kus usaldus koalitsioonipartnerite vahel on kadunud ja meiega ausalt ei räägita,» ütles Jõgeva vallavolikogu sotsiaaldemokraadist aseesimees Kristian Vaarpuu. «Nii on väga raske valda arendada ja kohalike inimeste ootusi täita. Värvikaks näiteks on tahtlik kaasava eelarve protsessi pidurdamine, millega veeti alt kohalikku kogukonda.»

Vaarpuu sõnul on Jõgeva vallavalitsuse juhtumisprobleemid jätnud inimesed eriolukorras vajaliku abita. Sotsiaaldemokraatide ootus oli, et kriisikomisjoni töö juures oleks rohkem olnud erialainimesi, sest see taganuks komisjonile ka kiirema reageerimisvõime.

«Sarnaselt paljude teiste omavalitsustega olime ka Jõgeval seda meelt, et lastele tuleb eriolukorras toidupakke jagada,» lisas Vaarpuu. «Paraku tekitas ühtsete reeglite kehtestamata jätmine suurt segadust ja ebavõrdsust. Alles nüüd saime koolitoidupakkide süsteemi tööle.»

Jõgeva valla koalitsiooni moodustasid Reformierakond, Keskerakond ja Sotsiaaldemokraatlik erakond. 

Märksõnad
Tagasi üles