Elva vallas hukkus kuulihaava saanud 59-aastane mees

Sündmuspaik Elva vallas Rannus.

FOTO: Margus Ansu / Tartu Postimees

Täna õhtupoolikul teatati politseile, et Tartumaal Elva vallas tulistati jahirelvast 59-aastast meest, kes sai raskelt viga ning hukkus sündmuskohal. Politsei pidas esialgu kahtlustavana kinni kaks 53-aastast meest. 

Teade võimalikust tulistamisest laekus politseile täna kell 18.11. Esialgse napi info põhjal algas politseioperatsioon, millesse kaasati lähedal asunud patrullekipaažid, kiirreageerijad ning ka politsei eriüksus K-komando. Kuna ei olnud teada, mis olukord eramajas ees ootab, sulgesid politseinikud kõik ümbritsevad teed ja ligipääsud, et vältida ohtu teistele inimestele.

Lõuna prefektuuri operatiivjuht Argo Turba kirjeldas, et sündmuskohale lähenedes leidsid politseinikud maja hoovist kuulihaava saanud 59-aastase mehe, kes suri raske vigastuse tagajärjel sündmuskohal. Politsei pidas kohapeal kahtlustavana kinni kaks 53-aastast meest, kellel mõlemal olid alkoholi tarvitamise tunnused. Nende osa juhtunus selgub edasises menetluses.

Operatiivjuht lisas, et läbimõeldud tegevusplaan on sellistes olukordades politsei jaoks ülioluline, et välistada ettearvamatu käitumisega tulistajast kellelegi ohuks olemist. «Millised sündmused täpselt eelnesid mehe traagilisele surmale, selgitavad politseinikud veel praegugi sündmuskohal, ning kõik täiendavad nüansid selguvad alustatud kriminaalmenetluse käigus,» ütles Turba.

Politsei alustas juhtunu osas kriminaalmenetluse tapmise paragrahvi alusel, menetlust juhib Lõuna ringkonnaprokuratuur.

Tagasi üles
Back