Oma debüüdi laulupeol üldjuhina tegi Uibopuu 1985. aasta 20. juulil, kui juhatas XX laulupeol naiskooride ettekandes Raimund Lätte pala «Päikene, see päeva perenaine».
«Naisena selles meeste maailmas tol ajal läbi lüüa ja nii kaugele jõuda ei olnud kindlasti lihtne, aga ta tegi seda ja saavutas palju. Seda hinda, mis see kõik maksis, võib küsida tema enda käest,» nendib Koch.
Oma debüüdi laulupeo üldjuhina tegi Uibopuu 1985. aasta 20. juulil, kui juhatas XX laulupeol naiskooride ettekandes Raimund Lätte pala «Päikene, see päeva perenaine».
Sealt alates on Uibopuu olnud kõigil laulupidudel üldjuhina dirigendipuldis, 1994. aastal esimest ja 1999. aastal XXIII laulupeol teist korda naiskooride liigijuhina. Just viimati nimetatud laulupeo lõpuühendkoori ees seistes lennutaski ta oma erilise puudutusega laulupidude püsikavasse «Ta lendab mesipuu poole».
Anne ja usk hoiavad vormis
Sama laulu juhatas Uibopuu Tallinna lauluväljakul ka möödunud aastal juubelilaulupeol «Minu arm», kuhu ta oli toonud peamiselt oma varasematest lauljatest koosneva naiskoori «Liivitar», mida ta endise pühendumusega juhatab.
Triin Koch lisab: «Kui oled ande ja usuga sündinud, siis on sellest raske loobuda ja mingit teed pidi jõuad selleni ikka tagasi. Muusikata Vaike elada ei saa.»
Hando Runnel on öelnud, et laulupidude mõte on tuleviku ehitamine. Uibopuu on laulupidusid ehitanud ja tulevikule aidanud juba 35 aastat. Küsimusele, mida tuleks teha, et laulupeod ka kaugemas tulevikus kestma jääks, vastab ta esmalt lihtsasti: lauljatesse tuleb sisendada armastust muusika vastu.
Samas lisab ta, et koorijuhid ei tohiks olla liiga leebed. «Muusika peab ikka iseenda eest kõnelema. Sellest ei piisa, kui lihtsalt kokku tulla, olla positiivne ja veeta koos hästi aega. Avada tuleb kõiki muusika saladusi ja selleks peavad palju tööd tegema ühtviisi nii dirigent kui ka laulja. Muusika peab olema tähtsaimal kohal. Muusika on vibratsioon. Igal noodil on oma ülemhelid. Kõik see jõuab universumisse. Ka inimene on vibreeriv olevus, nii nagu terve loodus. Kui selle hetke nimel elada, võib kogeda imelisi asju ning selle pärast tasub ka elada siis,» ütleb Uibopuu.