Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Kirjandusfestival Prima Vista pakub luuleprogrammi veebikanalites
Lisatud video!

Illustratsioon kirjandusfestivali veebisaidilt. FOTO: Prima Vista

Sügisesse lükkunud kirjandusfestival Prima Vista tähistab oma algset toimumisaega 4.–9. maini videoprogrammidega veebikanalites. Veebi vahendusel saavad sõna nii tänavused väliskülalised kui ka MTÜ Eesti Lavaluule rahvusvahelises projektis Borderlines osalenud Eesti luuletajad, kelle loomingu videosalvestistega luuakse sild kahe väga erineva kevade, mulluse ja tänavuse vahel.

Kirjandusfestivali Prima Vista programmijuht Marja Unt teatas, et videoprogramm avati esmaspäeval Hasso Krulli luuletusega «Mets». Iga päev avaldatakse üks Borderlinesi raames salvestatud video, nende seas on nii originaalloomingut kui ka Hasso Krulli teose «Euroopa» töötlusi.

Videoprogrammis astuvad üles Kaisa Kuslapuu (Hasso Krulli «Metsa» töötlus), Aliis Aalmann («Euroopast» inspireeritud luuletus), Joosep Vesselov (originaallooming regilaulu stiilis), Rika Tapper (luuletused), Mari Pihl (luuletused) ja Sirel Heinloo (Hasso Krulli luuletus «Mina, Pimedus»).

Lisaks Borderlinesi luulevideotele toob programm neljapäeval ja laupäeval publiku ette ka Prima Vista külaliste videotervitused.

Programmi saab jälgida Prima Vista ja TarSlämmi sotsiaalmeedia lehekülgedel ning Prima Vista kodulehel. Videod avaldab ka ERRi kultuuriportaal. Ühtlasi saab festivaliõhustikku meenutada hiljuti avaldatud videost, mis võtab kokku hetki ühest mulluse festivali tippsündmusest, 24-tunnisest kultuurimaratonist «Insomniakaton».

Tagasi üles
Back