Skip to footer
Päevatoimetaja:
Kelly Olesk
+372 739 0375
Saada vihje

Porgandid saavad kiiremaks sõiduks lauge kurvi ja punase Jänese silla (1)

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Eesti Raudtee alustab selle aasta teises pooles Emajõele uue silla ehitust. Uus sild tuleb punase kaarega. Vanast Jänese sillast loodab Tartu linnavalitsus teha kergliiklussilla, et marjulised ja seenelised saaksid jõge ületada.

Eesti Raudtee tahab selle aasta teises pooles alustada ülikoolilinnas Vorbusel üle Emajõe viiva uue raudteesilla ehitust. Esialgse kava järgi ei kao kuhugi ka aastakümneid hästi teeninud Jänese sild: kui Eesti Raudtee ja Tartu linnavalitsus saavad kokkuleppele, siis saab sellest jalakäijate sild.

Et Elroni porgandrongid saaksid silda ületada kiirusega 135 kilomeetrit tunnis, on tarvis Emajõe ületuskoht laugemaks ehitada ning üle 60 aasta vana Jänese sild uue vastu välja vahetada, selgitas ASi Eesti Raudtee ehitusteenistuse juht Riho Vjatkin.

Eesti Raudtee ehitusteenistuse juht Riho Vjatkin.
Kommentaarid (1)
Tagasi üles