E, 30.01.2023

Homsest saab Tartu välijõusaalides taas musklit kasvatada

Tartu Postimees
Homsest saab Tartu välijõusaalides taas musklit kasvatada
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tähtvere spordipargi välijõusaal.
Tähtvere spordipargi välijõusaal. Foto: Kristjan Teedema

Tartu linnavalitsus otsustas avada lisaks kõigile linna omandis olevatele vabaõhu spordi- ja mänguväljakutele 1. maist ka välijõusaalid. Jätkuva nakatumisohu tõttu kehtivad kõikidel väljakutel distantsi- ja hügieenireeglid.

Linnapea Urmas Klaasi sõnul sai Tartu selle otsuse teha, kuna vabariigi valitsus loobus esialgsest ebaproportsionaalsest nõudest desinfitseerida inventari pärast igat kasutuskorda. «Kuna  tartlastel on väga suur ootus välijõusaale kasutama hakata, otsustasime need avada. Vastavalt valitsuse korraldusele puhastatakse välijõusaale kord päevas.»

Lisaks muudele mängu- ja spordiväljakutele avatakse 1. mail ka Tähtvere rulapark, kuid seal kehtib erireegel, mille järgi tohib seda korraga kasutada kuni kümme inimest. Linnavalitsus kontrollib selle reegli täitmist.

Linnale kuuluvatel staadionitel on lubatud individuaaltreeningud ja maksimaalselt 10-liikmelistes rühmade sportimine. Avatakse ka kettagolfi- ja BMXi-rajad. Spordihooned, sealhulgas Tamme staadioni tribüünihoone, jäävad praegu suletuks. Avatakse ka koerte jalutusväljakud.

Spordi- ja mänguväljakutel tuleb lähtuda 2+2 reeglist ning enne ja pärast väljaku kasutamist desinfitseerida või pesta käsi. Linnavalitsus paigaldab väljakute juurde sildid käitumisjuhistega.

Märksõnad
Tagasi üles