Tartus saab reedest taas käia avalikel spordi- ja mänguväljakutel

Tartu Postimees
Copy
Koroonaviiruse tõttu suletud Veeriku pargi mänguväljak.
Koroonaviiruse tõttu suletud Veeriku pargi mänguväljak. Foto: Sille Annuk

Tartu linnavalitsus otsustas avada 1. maist kõik linna omandis olevad vabaõhuspordi- ja mänguväljakud, kuid suletuks jäävad välijõusaalid.

Jätkuva nakatumisohu tõttu kehtivad väljakutel distantsi- ja hügieenireeglid. Linnapea Urmas Klaas ütles, et kuigi mängu- ja spordiväljakud on mai algusest kõigile avatud, tuleb neid kasutada vastutustundlikult. «Me avame järk-järgult inimestele liikumis- ja vaba aja veetmise võimalusi, aga jälgime olukorda väga tähelepanelikult. Nakkusohu vältimiseks on ülioluline, et kõik reeglitest kinni peavad,» ütles Klaas. Ta lisas, et kui reeglitest kinni ei peeta, vaatab linnavalitsus senised otsused üle.

Linnapea sõnul välijõusaale seni ei avata, kuni valitsus on täpsustanud nende kasutustingimusi. «Valitsuse praegust nõuet, mille järgi välijõusaalides võib alates 2. maist treenida, kui seal tagatakse inventari desinfitseerimine pärast igat kasutuskorda, kuid mitte harvem kui iga nelja tunni järel, ei ole võimalik ilma suurte ja ebamõistlike kuludeta täita,» lisas Klaas.

Spordi- ja mänguväljakutel tuleb lähtuda 2 + 2 reeglist ning enne ja pärast väljaku kasutamist desinfitseerida või pesta käsi.

Linnale kuuluvatel staadionitel on lubatud individuaaltreeningud ja maksimaalselt  kümneliikmelistes gruppides sportimine. Mai algusest on avatud ka kettagolfi- ja BMXi-rajad. Spordihooned, seal hulgas Tamme staadioni tribüünihoone, jäävad praegu suletuks.

Linnavalitsus paigaldab kõikide spordi- ja mänguväljakute juurde sildid käitumisjuhistega.

Tagasi üles