Politsei tabas tähelepaneliku inimese vihje peale raskes joobes ringi kihutanud juhtimisõiguseta autojuhi

Tartu Postimees
Copy
Illustratsioonfoto roolijoodikust.
Illustratsioonfoto roolijoodikust. Foto: Eero Vabamaegi

Tähelepaneliku inimese kõne häirekeskusele aitas politseinikel Jõgevamaal tabada raskes joobes ning juhtimisõiguseta autojuhi.

28. aprilli hommikul kella seitsme paiku sai häirekeskus teate, et Põltsamaa vallas kihutab ringi joobes juht. Teatele reageerinud politseinikud leidsid aiamajade juurest valge sõiduauto Škoda ning selle ümbrusest maapinnalt hulga paarutamisjälgi. «Kui jõudsime töötava mootoriga sõiduki, paistis juhiistmel magamas üks mees. Äratasime mehe, kellega vestlemisel oli tunda tugevat alkoholilõhna,» kirjeldas sündmusele reageerinud patrullpolitseinik Raido Onopa.

«Juhikohal istunud mees tunnistas, et oli alkoholi tarvitanud ning sellest hoolimata oma masinaga varahommikul aiamajade juures ringi paarutanud. Kontrollimisel ilmnes, et mees oli raskes joobes ning lisaks puudus tal juhtimisõigus,» lisas patrullpolitseinik.

Varasemast politseinikele sarnaste rikkumiste tõttu tuttav mees kõrvaldati juhtimiselt ning toimetati arestikambrisse peatäit välja magama. Mehe suhtes alustati kriminaalmenetlus ning ta peeti kuriteos kahtlustatavana kinni.

Tartu politseijaoskonna patrullpolitseinik Raido Onopa kiidab inimesi, kellest politseinikele ohtlike juhtide tabamisel suur abi on. «On suur rõõm  tõdeda, et inimesed saavad üha enam joobes juhtimise ohtlikkusest aru, sest viimastel aegadel saame sellise käitumise kohta vihjeid just kaasliiklejatelt endilt. Iga selline vihje on suur ja tänuväärne panus inimeste turvalisusesse,» tõdes Onopa.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles