Viljandi kultuuriakadeemia uueks direktoriks valiti Juko-Mart Kõlar

Juko-Mart Kõlar.

FOTO: Erakogu

Tartu ülikooli senat valis Viljandi kultuuriakadeemia (VKA) uueks direktoriks loomeettevõtluse ja juhtimise lektori ning VKA kultuurhariduse osakonna juhataja Juko-Mart Kõlari. Ta soovib arendada kultuuriakadeemia keskseid teemasid: pärimuskultuuri, loomeettevõtlust ning koostööd Viljandimaa asutuste ja inimestega.

«Viljandi kultuuriakadeemial on Tartu ülikooli nägu ja tegu, aga me oleme ühtlasi kohapealne kompetentsi- ja innovatsioonikeskus,» sõnas Kõlar. «Näen, et loova koolina on meil suurepärane võimalus luua ja arendada koos ülikooli, kohalike ettevõtete ja organisatsioonidega tarku tooteid ja teenuseid ning lõppkokkuvõttes tuua piirkonda juurde suure lisandväärtusega töökohti.»

Ühtlasi soovib Kõlar senisest suuremat rõhku panna kultuuriakadeemia rahvusvahelistumisele.

Kandidaatide hindamise komisjoni esimees, TÜ humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna dekaan ning keskaja professor Anti Selart ütles, et kuigi Kõlari akadeemiline karjäär pole väga pikk, on tal suur kogemus kultuurimajanduse valdkonna juhtimisel ja uuendusmeelne vaade, mida saab rakendada ühiskonna ees seisvate ülesannete täitmisel.

«Kõlar on väga mitmekülgne inimene, kes on kindlasti võimeline Viljandi kultuuriakadeemiat edukalt juhtima ja selle tööd vastavalt muutuva aja nõuetele korraldama,» lisas Selart.

Juko-Mart Kõlar on lõpetanud 2006. aastal Eesti humanitaarinstituudis sotsioloogia eriala. 2009. aastal kaitses ta Helsingi kunstiülikooli Sibeliuse akadeemias magistrikraadi kultuurikorralduses ja 2019. aastal Estonian Business Schoolis doktorikraadi juhtimisteadustes.

Kõlar oli aastatel 2014–2019 Eesti riikliku sümfooniaorkestri ja Eesti filharmoonia kammerkoori nõukogu esimees, aastatel 2013–2019 kultuuriministeeriumi muusikanõunik ja kultuuriekspordi nõunik. Tal on ka kogemus loomeettevõtjana muusikatööstuse valdkonnas.

Kõlaril on pedagoogilisi kogemusi mitmepalgelise õppijaskonnaga, sest alates 2010. aastast on ta pidanud külalisõppejõuna loenguid loomeettevõtlusest kuues kõrgkoolis. Alates 2019. aastast on ta Viljandi kultuuriakadeemia loomeettevõtluse ja juhtimise lektor. Tema õpetatavad ained on tihedalt seotud VKA tegevusvaldkonnaga ja nende õpetamise kogemus toetab kõigi kultuuriakadeemia õppekavade jaoks olulist loomemajanduse suunda.

Tagasi üles
Back