Rattaralli sõidetakse tänavu virtuaalselt

Tartu Postimees
Copy
Tartu Rattaralli.
Tartu Rattaralli. Foto: Margus Ansu

Ligi neli aastakümmet tuhandeid Eesti ning mitmete naaberriikide rattasõpru rõõmustanud Tartu rattaralli toimub tänavu virtuaalsõiduna. Et pakkuda osalemisrõõmu võimalikult erineva ettevalmistuse ja sõidukogemusega harrastajatele, lisandub distantside valikusse kolmas ning kõige lühem rada.

«Legendaarne rattaralli toob juba pikki aastaid maikuu viimasel nädalalõpul Taaralinna starti tuhanded rattasõbrad. Eriolukorras, kus spordi- ja massiürituste läbiviimine on keelatud, soovime rallitraditsiooni jätkata, kuid teha seda seejuures kindlasti kõigile ohutult ja turvaliselt,» ütles Tartu rattaralli võistluste direktor Indrek Kelk.

Virtuaalse rattaralli saab läbida kolme eri pikkusega distantsil. Traditsiooniliste 128 ja 58 kilomeetri pikkuste radade kõrval on valikus ka uus ning kõige lühem, 25-kilomeetrine distants. Koht, kus sõiduring teha, jääb iga osaleja enda otsustada. «Valmistame ette ning tähistame rattaralli traditsioonilised rajad marsruudil Tartu-Elva-Otepää stardi-ja finišipaigaga Tartu kesklinnas. Neile, kes Lõuna-Eesti kanti tulla ei saa, pakume kõigi kolme distantsi läbimiseks koostöös rattaklubidega välja võimalikud rajavariandid Eesti eri paigus. Nii saab igaüks valida endale osalemiseks just sobivaima ning turvalisima marsruudi,» selgitas Kelk. 

Valitud distants tuleb läbida kahe nädala jooksul, vahemikus 29. maist 14. juunini, ning saata oma sõidulogi korraldajatele. Virtuaalse rattaralli läbijaid ootab uhke medal.

Täpsemad detailid ning virtuaalralli juhend on välja töötamisel, lisainfot annavad korraldajad oma kanalites esimesel võimalusel. 

Tagasi üles