Tartu loodusmaja tähistab Maa päeva videokonverentsiga

Tartu Postimees
Copy
Tänavu toimub Maa päeva konverents veebis.
Tänavu toimub Maa päeva konverents veebis. Foto: Tartu loodusmaja

Täna, 22.aprillil alates keskpäevast on kõigil huvilistel võimalik Tartu loodusmaja kodulehe vahendusel osa saada huvikooli traditsioonilisest kevadkonverentsist, millega tähistatakse ülemaailmset Maa päeva.

Konverentsil esinevad keskkonna- ja loodusteemaliste ettekannetega huvikooli õpilased ja õpetajad ning kõik ettekanded on videotena loodusmaja veebilehel kuulamiseks ja vaatamiseks üleval. 

Tartu loodusmaja huvikooli kevadkonverentsi traditsioon on üle 30 aasta vana ning selle eesmärk on anda õpilastele võimalus harjutada ettekande tegemist ning lihvida esinemisoskust. Konverentsil esitlevad õpilased oma uurimusi ja projekte, tutvustavad oma loodusvaatluste päevikut või mõnda huvitavat katset.

Õpilasi abistavad ja nõustavad huviringide juhendajad, kes samuti võivad konverentsil  ettekandega esineda. Eriolukorrast tingituna korraldatakse pika traditsiooniga konverents seekord veebis.

Huvikooli direktori Signe Söömeri sõnul paiskas eriolukord segi ka kõik huvikooli plaanid ning alguses arvati, et sellel aastal ei ole konverentsi võimalik pidada. Ühises arutelus õpetajatega tekkis aga idee üritus korraldada video formaadis ja veebis. «Loomulikult oli selle otsuse taga teadmine, et meie õpilasi toetavad pered, kel on piisavalt tahtmist ja aega pühenduda tavakooli digiõppe kõrval ka huviringi tegevusele, seda ka koolivaheajal. Loodusmaja on väga tänulik kõigile õpilastele, juhendajatele ning muidugi peredele,» sõnas Söömer. Samuti kaasab Tartu loodusmaja huvikool juba aastaid tavaõppesse ka tuge vajavaid õpilasi ja õpetajate suureks rõõmuks on ka nemad koos vanematega koostanud konverentsile esitlusi.

Konverentsiks valmistudes arendati lisaks ringiõpetajate digipädevusi: kõikidele juhendajatele tehti eraldi Powerpointi koolitus, kus õpetati ettekandele häält lisama ning seda videoks salvestama. Et koolitus oli edukas, näitab valminud esitluste hulk, kus õpilaste kõrval on seekord huvitavaid ja harivaid esitlusi just huvikooli õpetajatelt. 2020. aasta Maa päeva konverentsile esitati üheskoos 17 ettekannet.

Tagasi üles