Purjus peaga sõitnud mopeedijuht pandi pooleks kuuks aresti

Tartu Postimees
Copy
Tartu arestimaja.
Tartu arestimaja. Foto: Kristjan Teedema / Tartu Postimees

Politsei taotles kohtus aresti mehele, kes tabati möödunud nädalavahetusel Jõgevamaal joobnuna mopeedi juhtimast. Eilselt kohtuistungilt saadeti mees tagasi arestikambrisse, kuhu tal tuleb jääda järgmiseks kaheks nädalaks

Tartu politseijaoskonna vanemväärteomenetleja Katre Mägi rääkis, et teel vingerdavat kahtlast mopeedi märkasid politseinikud 19. aprilli hommikul kella 9 paiku, kui ametnikud teostasid Jõhvi-Tartu-Valga maantee 69. kilomeetril liiklusjärelevalvet. «Politseinikud otsustasid kahtlase sõidustiiliga mopeedi ja selle juhti kontrollida, ent veel enne, kui sellele jõuti peatumismärguanne anda, keeras mopeedijuht politseinikke nähes oma masina kõrvateele, jättis kaherattalise maha ning jooksis metsa,» rääkis ta.

Vanemväärteomenetleja vahendas, et politseinikud järgnesid mehele ning jooksid talle metsa järele. «Padrikusse putkanud mees püüdis küll mõnda aega veel politseinike eest metsas põgeneda, kuid korrakaitsjad said ta sealt siiski kätte. Mehe kontrollimisel ilmnes nii veidra sõidustiili kui ka põgenemise põhjus, nimelt oli mees joobes. Ta peeti kinni ning toimetati arestikambrisse,» selgitas Mägi.

Pärast ööpäeva kambris otsustati eile toimunud kohtuistungil, et liiklusrikkujal tuleb karistuseks arestikambris veeta veel 14 päeva.

«Kohtuistungil rääkis mees, et oli laupäeva õhtul pulmas käinud, kus ka alkoholi tarvitas. Arvates end hommikul kaine olevat, istus ta teistest hoolimata ning oma kainuses veendumata mopeedi sadulasse ning soovis sõita tanklasse suitsu ostma. Õnneks ristus mehe teekond korrakaitsjatega, kes tema ohtliku sõidu lõpetasid, rääkis Mägi.

Politseiniku sõnul näitab mehe ükskõiksust kaasliiklejate ja end ümbritseva suhtes seegi, et mees oli alles nädala jagu päevi tagasi vabanenud kinnipidamisasutusest, kus kandis karistust varasema joobes juhtimise eest. «Nüüd on ta taas ringiga tagasi seal, kus rahus ja vaikuses veel kord elu üle järele mõelda saab,» lisas Mägi.

Tagasi üles