«Teeme ära!» lükkab käima maskitalgud

«Teeme ära!» lükkab koristamise asemel käima maskitalgud.

FOTO: «Teeme Ära!» talgupäeva meeskond

«Teeme ära!» talgupäeva meeskond kutsub alates tänasest üles kõiki eestimaalasi valmistama ja kandma riidemaske. 

Kodune maskitegu saab hoo sisse tänasest, 20. aprillist ja lõpeb maikuu esimesel laupäeval, 2. mail. Kõik inimesed on oodatud oma maskiteost märku andma «Teeme ära!» kodulehel, et innustada teisigi kaasa lööma ning valmistama riidemaske endale ja oma lähedastele.

Igakevadise traditsioonilise talgupäeva asemel tänavu toimuvad kodused maskiteod moodustavad kokku üle-eestilised maskitalgud, mille eesmärk on muuta isetehtud maskide kandmine inimestele omaseks, teadvustada õiget kandmist ning ühtlasi laiemalt maskikandmise vajalikkust avalikes siseruumides, et tõkestada viiruse edasist levikut. 

«Teeme ära!» eestvedaja Tarmo Tüür ütles, et kuna kevad on tulnud tänavu kõigi jaoks täiesti teistmoodi, tulevad ka talgud sel kevadel teistmoodi. «Igakevadist traditsioonilist «Teeme ära!» talgupäeva ei saa eriolukorra tõttu korraldada, kuid me saame igaüks anda oma panuse viiruse edasise leviku peatamiseks, järgides kõiki vajalikke ohutusmeetmeid. Maskitalgud pakuvad ühe lisavõimaluse, millega igaüks saab näidata, et hoolib endast ja oma kogukonnast ning on valmis võtma vastutuse,» rääkis Tüür.

Meie sõnum on kõigile üks: teeme Eesti viirusest puhtaks!

Tarmo Tüüri sõnul on inimesed hakanud eriolukorrast väsima ja kaotama valvsust, kuid ettevaatus on endiselt vajalik. «Just selle pärast otsustasime «Teeme ära!» talgupäeva meeskonnaga anda ka oma panuse ja kutsuda kõiki eestimaalasi nii linnas kui ka maal valmistama ja kandma isetehtud maske. Selle ühiskondliku algatusega soovime kaasa aidata, et maski kandmine kujuneks sotsiaalseks normiks,» lausus Tüür. «Viiruse leviku peatamine nüüd ja ka võimalike tulevaste uute lainete puhul saab toimuda ainult ühiselt pingutades, igaühe panusena. Meie sõnum on kõigile üks: teeme Eesti viirusest puhtaks!»

«Teeme ära!» talgupäev on kümnete tuhandete eestimaalaste igakevadine suursündmus, et tulla kokku ja teha üheskoos ära kodupaiga kõige vajalikumad tööd. Tänavu ei saa kokku tulla, kuid kodupaiga kõige vajalikuma töö saame ära teha ikkagi vaid üheskoos – teha Eesti viirusest puhtaks.

Tagasi üles
Back