T, 6.06.2023

Üldhariduse asekantsler: pärast vaheaega saavad koolis käia eelkõige lõpetajad

Tartu Postimees
Facebook Twitter
Comments 1
Kristi Vinter-Nemvalts.
Kristi Vinter-Nemvalts. Foto: Eero Vabamaegi/Postimees

Pärast vaheaega ei tule kõikidel õpilastel kooli minna ja kontaktõpe jääb pigem erandlikuks lahenduseks, ütles keskpäevasel pressibriifil haridus- ja teadusministeeriumi üldharidus-, keele- ja noortepoliitika asekantsler Kristi Vinter-Nemvalts.

Üldhariduse asekantsler: pärast vaheaega on kontaktõpe pigem erandlik.

«Kui epideemia hakkab taanduma, siis võiks mõelda sellest küll niiviisi, et pärast 15. maid leiab aset üleminekuaeg, kus kontaktõpe on pigem erandlik ja mõeldud eelkõige neile, kes seda kontaktis olemist rohkem vajavad: on nad siis koolilõpetajad, on nad sisseastumisteks valmistuvad õpilased või siis need õpilased, kes vajavad lisatuge – kellel ei ole distantsõpe sedavõrd hästi sobinud,» ütles Vinter-Nemvalts ning lisas, et kindlasti ei teki kõikidel õpilastel kohustust kooli minna, vajaduse korral võib distantsõppega jätkata.

Et tavapärasema õppe poole liikuda, on Vinter-Nemvaltsi sõnul äärmiselt oluline õppijate ja õpetajate turvalisuse tagamine. «Nii et tõepoolest, lapsi võib kooli lubada ainult sellisel juhul, kui see on nende jaoks ohutu,» rõhutas Vinter-Nemvalts. «Enne seda peab ühiskonnal olema ekpertidelt saadud sõnum, et olukord riigis võimaldab seda teha.»

«Kuna kontaktõpe on pigem erandlik, siis on see eelkõige mõeldud just 12. klasside õpilastele, 9. klassi lõpetajatele ja just neile, kellel distantsõpe ei ole andnud soovitud tulemusi,» selgitas Vinter-Nemvalts.

Facebook Twitter
Comments 1

Märksõnad

Tagasi üles