PILDID Koroonakoldeks kujunenud ühiselamus tegutsevad nii politseinikud, terviseameti töötajad kui infektsioonivolinikud (18)

Copy

Kuus Tartu ülikooli Raatuse tänava ühiselamus elavat tudengit on andnud positiivse koroonaproovi. Seepärast sulges terviseamet hoone kõrvalistele isikutele ja asub testima teisi sama korruse elanikke.

Teadaolevalt toimus ühiselamus 9. aprillil üliõpilaste koosviibimine, millest võttis osa 14 inimest. Neist mitmel on nüüdseks ilmnenud haigustunnused.

Reedel pisut enne südapäeva oli ühiselamu peauks lukustatud. Samas oli fuajees näha liikumas mitut politseinikku ja terviseameti töötajat. Ka paistsid hoones tegutsevat niinimetatud infektsioonivolinikud, kes kandsid kaitseriietust.

Maria Gonzalez Carpio
Maria Gonzalez Carpio Foto: Sille Annuk

Üks Raatuse ühiselamu elanikest, hispaanlanna Maria Gonzalez Carpio väitis end osa nakatunutest nägupidi tundvat. Enda sõnul Gonzalez Carpio hirmu ei tunne, sest on näinud, kui hoolikalt nende maja praegu desinfitseeritakse. Kodumaale ta ei kavatse naasta, sest seal on koroonapuhang olnud märksa jõulisem ja raskemate tagajärgedega kui Eestis.

Tagasi üles