Video ⟩ Tartu kunstimuuseumil valmis uus giidiga videotuur, näha saab ehtekunsti

Näitus «Autoriehte anatoomia. Eesti ehtekunst 1953–2019» Tartu kunstimuuseumis.

FOTO: Sille Annuk

Tartmusil valmis videotuur näitusele «Autoriehte anatoomia. Eesti ehtekunst 1953–2019». Vaegkuuljatele mõeldes on tuuril eestikeelsed subtiitrid, muukeelsete tarbeks ingliskeelsed.

21. veebruaril avas muuseum näituse «Autoriehte anatoomia. Eesti ehtekunst 1953–2019», kuid juba paari nädala pärast tuli eriolukorra tõttu uksed sulgeda. Näitus on koostatud koostöös Eesti tarbekunsti- ja disainimuuseumiga.

TRT02:AUTORIEHTE ANATOOMIA: TARTU EESTI 28FEB20 Näitus «Autoriehte anatoomia. Eesti ehtekunst 1953–2019» Tartu Kunstimuuseumis. «Roosa ila» Liina Lelov ja Valdek Laurits.

FOTO: Sille Annuk

Väljapanek tõstab esile autoriehte kui kunstniku isikupärase eneseväljen­duse vahendi, mis väärtustab inimest kõige erinevamatel viisidel, pakkudes talle jätkuvalt uusi visioone ja konteksti, ning tugineb eksperimentaalsusele nii oma ideedes, materjalides kui ka oskustes.

Näitus «Autoriehte anatoomia. Eesti ehtekunst 1953–2019» Tartu Kunstimuuseumis.

FOTO: Sille Annuk

Eksponeeritud on üle 300 teose 86 autorilt. Valik põhineb peamiselt Eesti tarbekunsti- ja disainimuuseumi ehte­kogul, millest ligi 900 ehet on ekspo­neeritud ETDMi püsinäitusel «Kogutud teosed». Lisaks on näitusele teoseid kaasatud Tartu kunstimuuseumist ja autoritelt. Näituse kuraator on Ketli Tiitsar. Giidituuri viis läbi näituse koordinaator Kristlyn Liier.

Tagasi üles
Back