Tartus algab 5,3 miljonit maksev Riia-Vaksali ristmiku ehitus

Riia-Vaksali ristmik.

FOTO: Margus Ansu

Tee-ehituse ettevõte TREV-2 Grupp alustab järgmisel nädalal Tartus Riia-Vaksali ristmiku rekonstrueerimist, tööde maksumus on ligi 5,3 miljonit eurot.

Linna ühe tihedaima liiklusega ristmiku rekonstrueerimise käigus ehitatakse Riia tänava viadukti kõrvale raudteetammi muldkehasse kahele poole tänavat kergliiklustunnelid ja teed ületava raudteeviadukti kõrvale kergliiklussild, teatas Tartu linnavalitsus.

«Rajatavad tunnelid ja kergliiklusviadukt muudavad raudtee ja ristmiku ületamise turvaliseks ning ühendavad kergliiklejatele olulised liikumissuunad kesklinnast Maarjamõisa ja Tammelinna,» ütles linnapea Urmas Klaas. 

Klaas lisas, et projektiga on seotud euroraha ja see tuleb ellu viia hoolimata kriisist põhjustatud majandusprobleemidest. «Samas on hetkel vähenenud liiklusvoogudes hea suuri teetöid linna ühel peamagistraalil alustada,» märkis ta.

Tööde käigus suletakse kaks Riia tänava ristmikku – Raudtee ja Vaksali tänava ristmikud, kus alustatakse ettevalmistustöid tunnelite ehitamiseks ja rajatakse nende betoonelemendid.

Ristmike sulgemisel suunatakse sõidukid ümbersõidule. Jalakäijatele tagatakse ohutu läbipääs kogu ehitusperioodi jooksul. Kastani tänav muudetakse Riia ja Vanemuise tänava vahel kahesuunaliseks ja seal keelatakse parkida. 

Riia tänava sõiduteel toimuvad ehitustööd osade kaupa ja liiklus toimub kogu ehituse vältel 1+1 sõidurajal. Luuakse eraldi rajad ühistranspordile.

Sadamaraudtee harule, ajutise parkla kohale rajatakse ehituse ajaks laoplats ning avalikku parkimist võimaldatakse vaid vaba ruumi olemasolul. Pärast sajuveekollektori ehituse lõpetamist septembris rajatakse samasse piirkonda uus avalik parkla. 

Riia-Vaksali ristmiku rekonstrueerimisprojekti aluseks on OÜ Tinter-Projekt koostatud eelprojekt, milles on arvestatud ideekonkursi võidutööd «Sindlinahk», mille autor on OÜ Part.

Ristmiku projekteerimine ja ehitamine läheb maksma 5 272 275 eurot ja tööde valmimise eeldatav tähtaeg on 2022. aasta algus. Töid teeb AS TREV-2 Grupp. Riia-Vaksali ristmiku rekonstrueerimist rahastavad Tartu linn ja ühtekuuluvusfond.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles