Elva vald vabastas pered aprilli- ja maikuu lasteaiakohatasust

Tartu Postimees
Copy
Elva lasteaia Õnneseen Peedu maja.
Elva lasteaia Õnneseen Peedu maja. Foto: Kristjan Teedema

Eile toimus Elva vallavolikogu e-istung, kus otsustati seoses Eestis väljakuulutatud eriolukorraga vabastada vanemad aprilli- ja maikuu lasteaiakohatasust. Otsus võeti vallavolikogus vastu 23 poolthäälega.

Elva vallavanem ja valla kriisikomisjoni esimees Toomas Järveoja ütles, et vallavalitsus tegi kohatasust vabastamise ettepaneku selleks, et tulla lastevanematele keerulises olukorras vastu. «Kuigi hoiame vastavalt vabariigi valitsuse soovitusele lasteaiad avatuna, leiame, et pidime siinkohal vanematele vastu tulema,» ütles Järveoja.

Vallavanem lisas, et vallavalitsus soovitab siiski lapsi mitte lasteaeda tuua ja teha seda vaid äärmise vajaduse korral. «Ainult võimalikult palju kodus olles suudame praegusest olukorrast kiiresti välja tulla ning kogu elanikkonna tervist üheskoos hoida ja kaitsta,» ütles vallavanem.

Elva abivallavanem Marika Saar ütles, et tänane otsus on kindlasti paljudele peredele oluline. «Koroonakriisile järgnev majanduskriis alles hakkab hoogu koguma ning loodame, et see otsus kompenseerib vanematele märtsikuu kohatasu eest saadud arve.»

Abivallavanem rõhutas, et kui kellelgi on raskusi märtsikuu kohatasu maksmisega, siis palub ta kindlasti pöörduda vallavalitsuse sotsiaal- ja terviseosakonna poole.

Samuti andis vallavolikogu vallavalitsusele õiguse pikendada lasteaia kohatasu maksmisest vabastamise perioodi, kui eriolukorrast tulenevalt tekib seesugune vajadus.

«Kuna me ei tea, kui kaua täpselt Eestis kehtestatud eriolukord kestab, palusimegi vallavolikogult volitust, et vallavalitsus saaks eriolukorra pikenemisel vabastada vanemad osalustasu maksmisest ka pikemal perioodil,» rääkis Saar.

Vallavalitsus otsustas eelmisel kuul, 18. märtsil vabastada lastevanemad lastehoidude ja Elva muusikakooli ning Elva huviala- ja koolituskeskuse aprillikuu kohatasudest. Vastavad otsused vaatab vallavalitsus seoses eriolukorra pikenemisega üle.

Vallavolikogu eilne otsus tähendab, et valla eelarvesse ei laeku aprilli- ja maikuus planeeritud ligi 46 000 eurot. Elva vallas on kehtestatud lasteaiakoha kuutasu järgmiselt: Aakres 20 eurot, Valgutas, Rõngus ja Puhjas 25 eurot, Rannus ja Kongutas 30 eurot ning Elva linnas 40 eurot.

Elva vallavolikogu tänane istung toimus esimest korda täielikult elektrooniliselt: hääletati VOLISe keskkonnas (nagu ka muidu vallavalitsuse ja -volikogu töös) ning ettekannete esitamiseks, kuulamiseks ja küsimuste küsimiseks suulises vormis kasutati sel korral Zoomi keskkonda.

Istungist võttis osa 27 volinikku, kellest jätsid hääletamata neli.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles