N, 21.09.2023

Uus lodjakoda võtab ilmet

Kelly Olesk
, ajakirjanik
Facebook
Comments 1
Emajõe kaldal valmib kolmes hoonest koosnev kompleks, kuhu tuleb lodjakoda (vasakult), varjualune alustele ja vetelpäästehoone.
Emajõe kaldal valmib kolmes hoonest koosnev kompleks, kuhu tuleb lodjakoda (vasakult), varjualune alustele ja vetelpäästehoone. Foto: Sille Annuk

Ujula tänava lõpus on Emajõe vasakul kallas tundmatuseni muutunud, kadunud on pikki aastaid oma kohal püsinud ajutised rajatised, mille välimus jättis soovida.

ASi Ehitustrust töötajad on seal juba mitu kuud tegutsenud ning uus lodjakoda võtab ilmet.

Tartu linnavalitsuse tellimusel on sinna kerkinud kolmest hoonest koosnev kompleks.

Kõige suurem hoone (ülemisel pildil vasakul) on mõeldud ajalooliste laevade ehitamiseks ja muuseumiks, näitusepaigaks ja vanade puidust laevade ehituse keskuseks. Seal on laevaehitushall, sepikoda, puusepatöökoda, ekspositsiooni- ja seminariruum ning kohvik.

Selle hoone kõrval on varjualune laevade-paatide ja materjalide hoiustamiseks. Jõe äärde tuleb vetelpäästehoone (ülemisel pildil paremal) koos avalike tualettidega. Valmivad uued teed ja kogu ala saab korda.

Eriolukord mõjutab ka lodjakoja ehitamist, on tekkinud valgustite ja laevaehitushalli suurte voldikuste tarne probleemid, nentis Tartu linnavalitsuse linnavarade osakonna juhataja Kunnar Jürgenson. «Ehitaja sõnul ei mõjuta need tarneprobleemid veel üldist graafikut,» lisas ta.

Lodjakoda valmib juuli lõpuks, töödele kulub 2,4 miljonit eurot. Kavas on ka kai, kuid seda praegu ei rajata. «Kindlaid kuupäevi pole. Kai ehitatakse tulevikus,» ütles Jürgenson.

Vanadest rajatistest on praegu jõe ääres alles Emajõe lodjaseltsi endine ehitushall, mille selts peab kevadel ära viima.

Facebook
Comments 1

Märksõnad

Tagasi üles