E-raamatukogu saavad kõik Eesti elanikud tasuta kasutada

Andrus Kivirähki "Jumala lood". FOTO: Marko Saarm

Üleriigilise eriolukorraga seoses avas Tallinna keskraamatukogu 18. märtsil oma e-raamatukogud kõigile Eesti elanikele. Seal saab lugeda raamatuid ja ajakirju, aga ka vaadata näiteks multifilme.

Kõigile eestimaalastele avatud e-raamatukogude vastu oli kohe väga suur huvi: keskraamatukogu lugejaks registreerus esimese ööpäeva jooksul 1010 inimest ning e-raamatukoguga ELLU liitus 1849 uut lugejat ning seal tehti kokku üle 3000 e-raamatu laenutuse.

Nõudlus on kasvanud ning Tallinna keskraamatukogu hangib e-raamatute litsentse jooksvalt juurde tavalisest suuremal hulgal. E-raamatute hankimist on lubanud erakorraliselt toetada nii Tallinna linnavalitsus kui kultuuriministeerium.

E-raamatukogust ELLU leiab lugeja tänapäeva eestikeelseid e-raamatuid nii kodumaiste kui ka välisautorite sulest. E-raamatuid on võimalik lugeda nii tavalise arvuti kui ka nutiseadme (tahvelarvuti, nutitelefon) abil. ELLU on kohandatud ka vaegnägijatele.

Mitmes keeles

E-raamatukogu OverDrive sisaldab inglis- ja venekeelseid e-raamatuid ning audioraamatuid. Raamatuid saab lugeda või kuulata arvutis ning erinevates nutiseadmetes. E-raamatukogust RBdigital saab laenata ja lugeda e-ajakirju inglise, vene ja hiina keeles. Valikus on käsitöö- ja kodukujundus-, samuti hobidega (fotograafia, tehnika jms) seotud ajakirju. Lugeda saab näiteks ajakirju Newsweek, All About History, Backpacker, Health & Fitness, Lonely Planet Traveller. Laste- ja noorteajakirjadest on näiteks e-ajakirjad Minecraft World Magazine, How It Works ja Storytime. Artiklitest saab teha väljatrükke. Korraga laenatud e-ajakirjade arv ega nende kontol hoidmise aeg ei ole piiratud. E-ajakirju saab lugeda nii veebilehitsejas kui ka seadmesse installeeritud RBdigitali rakenduses. 

Rohkem infot e-raamatukogude kohta leiab Tallinna keskraamatukogu veebilehelt, lugemissoovitusi leiab keskraamatukogu kirjandusblogidest.

Tagasi üles
Back