E, 5.06.2023

Kliinikumi juhatus kuulutas välja kliinikumi preemia konkursi

Tartu Postimees
Facebook Twitter
Comments
Tartu ülikooli kliinikum.
Tartu ülikooli kliinikum. Foto: Kristjan Teedema

Tartu ülikooli kliinikum kuulutas täna, 7. aprillil välja kliinikumi preemia konkursi, et tunnustada teenekaid arste, kes oma silmapaistva tegevusega on andnud suure panuse Eesti tervishoiu ja ühiskonnaelu arengusse, kaasa aidanud Eesti tervishoiu maine tõstmisele ning Eesti inimeste tervise parandamisele.

Vastavalt kliinikumi preemia statuudile on kandidaatide esitamise õigus kõikidel Eesti tervishoiuasutustel ja erialaseltsidel, Tartu ülikooli meditsiiniteaduste valdkonnal, Eesti arstide liidul ja Eesti haiglate liidul. Iga institutsioon saab üles seada ühe kandidaadi ning vastavalt statuudile võib ühele isikule preemia määrata ühel korral.

«Olgugi et kliinikumi kevadkonverentsi, kus kliinikumi preemia traditsiooniliselt kätte antakse, sel aastal riigis kehtiva eriolukorra tõttu ei toimu, peab kliinikum oluliseks jätkata traditsiooni,» lausus Tartu ülikooli kliinikumi juhatuse liige ravijuht Andres Kotsar, kes juhib preemiakomisjoni tööd.

Kliinikumi preemia antakse tänavu välja 22. korda,  eelnevail aastail on preemia laureaadiks valitud Urmas Siigur, Arvo Tikk, Endel Tünder, Vello Salupere, Ain-Elmar Kaasik, Vello Ilmoja, Toomas Sulling, Lembit Allikmets, Karl Kull, Rein Teesalu, Jüri Samarütel, Kaljo Mitt, Urmo Kööbi, Tiit Haviko, Andres Ellama, Ants Peetsalu, Silvia Russak, Peeter Mardna, Tiina Talvik,  Heidi-Ingrid Maaroos ja Tiiu Aro.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles