Mõte pakkuda lähedastest eemal elavatele aastates inimestele seltsi sündis Communicare’i juhil, Tartu ülikooli majandusteaduskonna esmakursuslasel Norman Vesteril Inglismaal elades, kus ta käis hooldekodudes vabatahtlikuna abis.
«Mõistsin, et sealsetel eakatel ei käi keegi külas. Lähedasedki käivad ainult paar korda aastas ning enam kui pooltel ei olegi ühtegi lähedast, kes nendega aega veedaks,» rääkis Vester. Eestis on probleem tema sõnul suuremgi: 2013. aastal sotsiaalministeeriumi tehtud uuringust selgub, et 85 protsenti hooldekodudes elavaist vanureist käiakse vaatamas keskmiselt 2,3 korda aastas.
Mullu sügisel loodud Communicare’i vabatahtlikud on käinud külas näiteks Tartumaal Kambja vallas Virulase külas tegutseva Aarike hooldekodu elanikel. Hooldekodu juhataja Elle Ott rõõmustas ettevõtte võidust kuuldes ja ütles, et need külaskäigud ja vestlused on hooldekodu elanikele hädavajalikud.
«Väga vajalik, väga meeldiv,» kiitis Ott, kes enda sõnul tegi esialgu suured silmad, kui kuulis, et tudengid tahavad hooldekodule appi tulla.
Enne koroonat ei läinud hooldekodud ju kellelegi korda, alles nüüd on neist rääkima hakatud, nentis Aarike hooldekodu juhataja Elle Ott.
«Enne koroonat ei läinud hooldekodud ju kellelegi korda, alles nüüd on neist rääkima hakatud,» nentis Ott. «Isegi selline inimene, kes sattus meile pärast autoavariid ja keda meie ega ta perekond polnud suutnud motiveerida tegutsema, et ta ei jääks lamajaks, isegi tema ütles pärast noortega vestlemist, et nad võiksid juba uuesti tulla.»