Kirjanduslinn soovitab: Valdur Mikita ja «Usalda ennast»

Valdur Mikita.

FOTO: Mana Kaasik.

Kirjanduslinn Tartu jagab aprillikuu lugemissoovitust, milleks on Uku Masingu ja Toomas Pauli kirjavahetus «Usalda ennast». Raamatut soovitab kirjanik ja semiootik Valdur Mikita.

Valdur Mikita põhjendab oma valikut nii: «Muidugi ei jõua keegi tänapäeval sellist raamatut tervenisti läbi lugeda. See on väga aeglane raamat, palju hullem veel kui Fred Jüssi «Olemise ilu». Aga selle viimase tänukõne eesti suurele müstikule võiks siiski läbi lugeda,» ütles Mikita, kelle sõnul on «Usalda ennast» läbi kahe aastakümne kestnud kirjavahetus, milles avaneb ilus, valus ja sügav sissevaade inimese hingeellu, kes küsib endalt seda kõige olulisemat küsimust: kuidas otsida ja leida lepitust maise elu ja kõrgemate jõudude vahel?

Lisaks annab Valdur Mikita soovituse jalutuskäiguks. «Kui on põhjust Peetri kiriku kanti sattuda, siis võib viivuks mõelda ka Toomas Paulile ja Uku Masingule, kes tol ammusel kevadpäeval seal viimast korda kokku said.» Uku Masingu ärasaatmine toimus 30. aprillil 1985 Tartus Peetri kirikus, kus matusetalitust toimetas kirikuõpetaja Toomas Paul.

Kirjanduslinna soovitused on ajendatud Tartu kuulumisest Unesco rahvusvaheliste kirjanduslinnade hulka, millega on võetud sihiks pöörata linnas suuremat tähelepanu raamatute ja kirjasõnaga seonduvale. 

Maikuu raamatusoovitaja on filmimees Joosep Matjus.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles