Vanemuislased väärisid mitu teatriauhinda

Raimu Hanson
, ajakirjanik
Copy
Eesti teatri auhindade jagamisel sai sõnalavastuste meespeaosatäitja auhinna Karol Kuntsel selle eest, et on Arnolphe lavastuses «Naiste kool».
Eesti teatri auhindade jagamisel sai sõnalavastuste meespeaosatäitja auhinna Karol Kuntsel selle eest, et on Arnolphe lavastuses «Naiste kool». Foto: Maris Savik / Vanemuine

Vanemuine valmistas koos ERRi ja Eesti teatriliiduga ette teatripäeva erisaate, kus kuulutati välja need, kes väärivad tänavusi teatriauhindu. Vanemuislasi või selle teatriga osaliselt seotud mehi ja naisi oli nende hulgas mitu.

Sõnalavastuste meespeaosatäitja auhind: Karol Kuntsel – Arnolphe lavastuses «Naiste kool».

Sõnalavastuste kunstnikuauhind: Kristjan Suits – kujundused lavastustele «Persona» ja «Julm mõrvar Hasse Karlsson paljastab tõe naise kohta, kes külmus surnuks raudteesillal» (mõlemad Vanemuises) ning veel viis lavastust kolmes Tallinna teatris.

Balletiauhind: Raminta Rudžionytė-Jordan – Julia lavastuses «Romeo ja Julia», Fermina lavastuses «Armastuse tango ehk Aegade lõpus» ning solist lavastuses «Lageda laulud».

Salme Reegi nimeline auhind: Katrin Pärn ja Janek Savolainen – laste tantsulavastus «Klaabu».

Priit Põldroosi nimeline auhind: Jaak Viller – Vanemuise teatri ajaloo uurimine ja loomingulise arhiivi digiteerimine.

Natalie Mei nimeline auhind: Mare Raidma – kostüümide eest muusikalile «Kaunitar ja koletis».

Eesti näitlejate liidu auraha: näitleja ja lavastaja Raivo Adlas.

Eesti teatri tehniliste töötajate ühenduse aumärk: valgusmeister Imbi Mälk.

Auhindade lavastuslik üleandmine oli kavandatud Vanemuisesse 27. märtsil, kuid jäi eriolukorra tõttu ära. Eesti teatri auhindu on antud välja aastast 1961.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles