Lähte kooliga seotud inimestest on koroona tuvastatud kahel
Üks haigestunu on õpilane.

Lähte kooliga seotud inimestel on koroona tuvastatud kahel inimesel.

FOTO: Margus Ansu

Tartu Postimees kirjutas 17. märtsil, et Tartu vallas asuva Lähte ühisgümnaasiumiga lähedalt seotud inimestest üks andis positiivse koroonaproovi ning vähemalt 16 kooliga seotud inimest kurtsid enam-vähem samal ajal haigusele iseloomulikke sümptomeid. Nüüdseks on koroonadiagnoos tuvastatud vähemalt kahel Lähte elanikul. 

Lähte kooli direktori Üllar Loksi sõnul on teine koroonadiagnoosi saanu õpilane. «Mõned testisid ja selgus, et neil oli hoopis RS-viirus, aga sümptomid olid väga sarnased koroona omadega,» lisas ta.

«Minu teada pole haigestunuid rohkem lisandunud, suurem osa on terveks saanud ja osalevad e-õppes,» rääkis Loks. «Võib muidugi olla ka, et on haigeid, kes pole kooliga seotud, ja neist ma lihtsalt ei tea.»

Kõige olulisemad sammud haigestumisel

  • Kui sul on haigussümptomid, helista perearstile. Perearst hindab sinu testimise vajalikkust ja annab tervisenõu.
  • Kui perearst otsustab, et vaja on testida, edastab ta saatekirja laborisse ning sealt helistatakse sulle, et leppida kokku proovi võtmise aeg ja koht. Oota kõnet.
  • Sõida autoga kokkulepitud kohta õigel ajal ja võta kaasa dokument. Ninaneelu proovi saab anda vaid perearsti saatekirjaga inimene kokkulepitud ajal isikut tõendava dokumendi alusel. Niisama ei ole otstarbekas kohale tulla, proov võetakse eelregistreeritud inimestelt. Tulles ei ole otstarbekas võtta samasse autosse pereliikmeid.
  • Oota vastust, sulle helistatakse! Vastused saab kuni kahe tööpäeva jooksu. Vastused liiguvad ka digilugu.ee keskkonda.
  • Kui sinu proov osutub positiivseks, siis püsi kodus, järgi perearsti soovitusi, tervise halvenemisel võta ühendust perearstiga või kutsu kiirabi helistades 112.
Tagasi üles