Kas voodid on vaheseintega eraldatud?
Patsiendid on praegu ühekaupa palatis, igaühel on omaette WC ja duširuum ning voodi kõrval hapnikuravivõimalus. Patsiendid võivad vajaduse korral ka telefoni teel oma probleemidest märku anda.
Paras logistikaülesanne on olnud, kuidas kõige ökonoomsemalt korraldada igapäevaseid raviprotseduure ja toimetamisi. Näiteks, kuidas viia sellesse osakonda toit, lahendada sanitaarprobleemid ning kuidas osakonnast välja viia kasutatud kaitsevarustus ja nakkusohtlikud jäätmed.
Palun kirjeldage tööd intensiivraviosakonnas.
Tavainimesele on see suhteliselt ettekujuteldamatu. See on hoopis teine maailm võrreldes mittenakkusohtliku intensiivraviga.
Kas seal on haiged kapslis?
Ei ole. Nad on ühekohalistes isolaatorites, kus on negatiivne rõhk. Tavainimesele ettekujuteldamatu on töötajate kaitsevarustuse aste, millest me nagu kord ja kohus kinni peame, ning see, et need protseduurid, mis teha tuleb, on märkimisväärselt invasiivsemad kui nakkushaiguste osakonnas.
Kõik, mida intensiivravi nõuab. Patsiendile on paigaldatud hingamistoru, ta on hingamisaparaadi all. Tal on veenikanüülid, et organismi ravimeid ja lahuseid viia. Ta on narkoosis, ja teda põetatakse kõhuli.
Juba see on ettevõtmine, kuidas narkoosis patsienti, kes on hingamisaparaadi all, kõhuli keerata. Selleks läheb vaja kolme-nelja inimest.
Maailmas on just niisugust ravimeetodit soovitatud. Veenvad uuringud on kinnitanud niisuguse asendi efektiivsust kopsukahjustusega haiguste puhul.
Kas need neli, kes haiglast on välja kirjutatud, viibisid samuti intensiivraviosakonnas?
Ei, väljakirjutatud on kõik olnud nakkushaiguste osakonna patsiendid.