Tartu ülikooli raamatukogust saab taas raamatuid laenutada

Tartu Postimees
Copy
TÜ raamatukogust saab taas raamatuid laenutada.
TÜ raamatukogust saab taas raamatuid laenutada. Foto: Kristjan Teedema

Kuigi Tartu ülikooli raamatukogu on eriolukorra tõttu suletud, saavad lugejad alates tänasest, 25. märtsist e-kataloogi Ester vahendusel taas raamatuid tellida. Raamatud saab kätte kuni kolme päeva jooksul raamatukogu fuajees asuvast targast kapist.

E-kataloogi Ester kaudu saab tellida koju laenutatavaid eksemplare, mille staatus kataloogis on «kohal». Raamatukogu töötajad panevad tellitud raamatud tarka kappi, mis asub raamatukogu (W. Struve 1) fuajees peaukse kõrval. Lugejad pääsevad kapi juurde esmaspäevast reedeni kell 12–17 ja raamatu kättesaamiseks on vaja ID-kaarti või lugejakaarti. Kuna kappide arv on piiratud, võib tellitud raamatute ooteaeg olla kuni kolm päeva.

Raamatukogu alustas ajutiste laenutusvõimaluste väljatöötamist kohe, kui riigis kuulutati välja eriolukord. «Sel esmaspäeval kontrollisime kiiresti loodud uue laenutussüsteemi töökindlust ja kõik toimis,» ütles ülikooli raamatukogu direktor Krista Aru. «See on parim lahendus, mida me praeguses keerulises olukorras pakkuda saame, ohustamata kellegi tervist.»

Laenutuskappide juurde pannakse ka desovahendid. Lugejatel palutakse siseneda fuajeesse ühekaupa ja desinfitseerida käed nii enne kui ka pärast raamatu kapist välja võtmist. Raamatukogu palub liikuda ainult piiratud laenutusalal.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles