N, 8.06.2023

Riigikohus kolis tagasi Toomemäele

Tartu Postimees
Facebook Twitter
Comments
Riigikohtu hoone remonttööd said valmis.
Riigikohtu hoone remonttööd said valmis. Foto: Riigikohus

Tänasest taasalustas riigikohus tööd ajaloolises Lossi tänav 17 renoveeritud hoones. 2019. aasta jaanuarist kuni selle aasta veebruarini kestnud hoone renoveerimistööde lõppemisega sai riigikohus kolida tagasi samasse hoonesse, kus Eesti Vabariigi taasiseseisvumise järel alustas tööd taasloodud riigikohus.

Riigikohtu hoone renoveerimistööde käigus ehitati välja ventilatsiooni- ja jahutussüsteem. Samuti ühendati hoone kaugküttega – seni küttis maja elekter. Lisaks ühendati riigikohtu kaks maja aatriumi kaudu üheks tervikuks. Kahe maja ühendamise eesmärk on tõhusam külastajate turvakontroll ning paremad liikumisteed nii riigikohtu töötajatele kui ka külastajatele. Turvalisuse paremaks tagamiseks loodi erineval tasemel liikumisalad. Liikumisteed tehti ka puuetega inimestele, sealhulgas ehitati liftid.

«Riigikohtu maja renoveerimise planeerimine algas juba 2013. aastal. Mul on väga hea meel, et saime lõpuks välja ehitada tänapäevased tehnosüsteemid – varasem sundventilatsiooni ja -jahutuse puudumine andis teravalt tunda nii nõupidamistel kui ka suvel palava ilmaga,» märkis riigikohtu direktor Kerdi Raud. «Eriti hea meel on ka selle üle, et varem kaks eraldi seisnud hoonet liideti üheks ja meil on nüüd põneva liigendusega ning senisest turvalisem maja.»

Ehitustööde tulemusena muutus hoone peasissekäigu asukoht: see asub nüüd Kuradisilla-poolses otsas.

Muinsuskaitse reeglitega kooskõlas sai värske ilme nii hoone fassaad kui ka siseviimistlus. Hoone sai uue katuse, põrandad, aknad ja uksed ning välisvalgustuse.

Riigikohtu hoone renoveerimiseks toimus ehitushange 2018. aastal. Ehitushanke võitis AS Tartu Ehitus. Ehitustööd toimusid 2019. aasta jaanuarist selle aasta veebruarini. Ehitustööde kogumaksumus oli ligikaudu 6,7 miljonit eurot koos käibemaksuga. Sisustushanke võitis AS Standard, hanke maksumus oli ligikaudu 594 000 eurot koos käibemaksuga. Ehitustööde ajal asus riigikohus ajutiselt Veski 32 hoones.

Riigikohus loodab värskelt renoveeritud maja tutvustada kõikidele huvilistele. Eriolukorra lõppedes annab riigikohus teada, millal uksed selleks avatakse. 

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles