Tartu nõuab peaministrilt kriisi ajaks rangemaid meetmeid
Eesti riigipiir tuleks sulgeda

Tartu raekoda.

FOTO: Margus Ansu / Tartu Postimees

Tartu linnavalitsuse kriisimeeskond saatis täna, 14. märtsil Vabariigi Valitsusele ettepanekud lisameetmete kehtestamiseks, et koroonaviiruse levikut tõkestada. Lisameetmed puudutavad nii meelelahutusteenuste, kaubanduskeskuste kui ka riigipiiri küsimusi.

Tartu kriisimeeskonna juht, linnapea Urmas Klaas selgitas, et Tartu ettepaneku järgi tuleks kehtestada lisapiirangud meelelahutuse ja vaba aja ning ilu- ja isikuteenustele ning peatada spordisaalide, muude treeningruumide ja seltsitegevuse ruumide kasutamine sõltumata omandivormist. Kaubanduskeskused tuleb Tartu ettepanekul sulgeda ning jätta avatuks ainult toidukauplused ja apteegid. Ühistranspordis tuleb kehtestada lisapiirangud kaugliinide toimimiseks või ühistranspordi kaugliinid sulgeda. Samuti teeb Tartu ettepaneku sulgeda Eesti riigipiir.

Urmas Klaasi sõnul ei piisa hetkeolukorda hinnates juba rakendatud meetmetest koroonaviiruse leviku tõkestamiseks. «Oleme Tartus võtnud kasutusele terve rea abinõusid viiruse leviku tõkestamiseks, kuid näeme murelikult, et mitmed meetmed muutuvad kasutuks, sest eraõiguslikus vormis tegutsevad meelelahutusasutused jätkavad oma tegevust. Avatud on spordiklubid, treeningsaalid ja ka laste mängumaad,» lisas linnapea.

Tartu linnavalitsuse hinnangul peaksid piirangud olema üleriigilised ja ühetaolised ning lähtuma eesmärgist viia inimeste ebavajalikud otsekontaktid ja liikumised miinimumini. Linnavalitsuse seisukoht on, et kui Vabariigi Valitsus teenuste osutamisele piiranguid ei kehtesta, on Tartu linnavalitsus ise sunnitud langetama need otsused Tartu linna haldusterritooriumil.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles