Kontserdikorraldajad ja piletimüüjad soovitavad piletite tagasiostmise palvega oodata
Lisatud Macadam Group OÜ juhi kommentaar

Eesti Laulu finaalkontsert.

FOTO: Ako Lehemets

Eesti muusikaettevõtluse arenduskeskuse Music Estonia haru Live Music Estonia ning Eesti suurimad piletimüügivõrgud Piletilevi ja Ticketer kutsuvad inimesi viivitama palvega, et praegu ära jäetud või edasi lükatud sündmustele soetatud piletid ostetaks tagasi. Sellega soovitatakse oodata, kuni koroonaviirusest tingitud eriolukord on stabiliseerunud. Nii toimides saavad kõik kultuurisõbrad panustada Eesti muusikaelu kestlikkusse.

Koroonaviiruse leviku tõttu on valitsus võtnud vastu otsuse seada esikohale inimeste tervis ning keelanud avalike ürituste korraldamise. Kontserdikorraldajad ja Eesti suurimad piletite müügivõrgud Piletilevi ja Ticketer tunnustavad seda otsust, sest eriolukorra väljakuulutamine aitas muu hulgas kiiresti lahendada muusikaelu korralduses tekkinud segaduse.

Paljud kontserdikorraldajad on pidanud plaanitud sündmused kas edasi lükkama või ära jätma ning see paneb nad rahaliselt keerulisse olukorda. Sellega seoses on kontserdikorraldajatel ja piletimüüjatel palve piletiraha tagasi nõudmisega viivitada olukorra stabiliseerumiseni, et toetada Eesti muusikaettevõtteid ja kultuuri.

Henri Roosipõld.

FOTO: Laila Kaasik

«Palun toetage praeguses keerulises olukorras muusikaelu ja kui võimalik, ärge küsige piletiraha kohe tagasi, vaid oodake olukorra stabiliseerumiseni. Valdkonna kiire rahast tühjaks voolamine tähendaks suurele osale Eesti muusikaettevõtlusest ja kultuurisektorist kiiret kokkuvarisemist – kontserdikorraldajate järel satuksid raskustesse ka kontserdikohad, tehnikarendifirmad, muusikud ja paljud teised,» märkis Live Music Estonia juht Henri Roosipõld. «Meie liikmete hulgas on väljendatud muret, et kiire ja ulatuslik piletite tagasiostmine olukorras, kus ettemaksed on juba tehtud, aga kindlustus viirusejuhtumit ei kata, seab korraldajad finantsilise surve alla, millest ei pruugita taastuda.»

Macadam Group OÜ juht Andrius Videnski selgitas, et hetkega on kogu kultuuri ja meelelahutuse sektor ning nendega seotud teenuseosutajad sattud tohutu majandusliku surve alla.

«Sisuliselt kahe päevaga sai tühistatud ja edasi lükatud kõik lähikuudeks planeeritud tööd, käivet lähikuudel ei ole ning taaskäivitus saab samuti olema vaevaline. Paljud kulutused ettemaksete kujul on juba tehtud ning jooksvad kulud ja ka palgad vajavad maksmist. Paljud külastajad, saamata soovitud elamusi, tormavad piletiraha tagasi nõudma. Edasi lükatud sündmustele kehtivad muidugi juba praeguseks ostetud piletid, kuid saan samas ka tarbijatest aru,» sõnas Videnski.

Ta rõhub tarbijate mõistlikkusele, et hetkeks võiks mõelda piletihinna taha ning mõista ehk pisut rohkem, kui keerulises seisus antud valdkond on hetkel.

«Kui külastajad nõustuksid andma korraldajatele pärast sündmuste uutele kuupäevadele tõstmist uue võimaluse ega tormaks kohe piletit tagasi müüma, päästaks see paljusid kuristikku kukkumast. Kuigi mõnes riigis on juba ka keelustanud sündmuste tulevikku lükkamisel piletite tagasiost, siis võiks see tegelikult tulla külastaja enda südamest. Viimast saab soovida juhul, kui oleme oma suurest murest avalikult rääkinud ning tehnilisi tagamaid avanud,» lisas ta.

Live Music Estonia eesmärk on Eesti kontserdikultuuri edendajate esindamine ning nende tegevuse ja arengu mitmekülgne toetamine. Live Music Estonia liikmed on Damn.Loud, Disco Tallinn, Erinevate Tubade klubi, Genialistide klubi, Intsikurmu festival, Jazzkaar, Kroks/Skeneraator, kultuuriklubi BAAS, kultuuriklubi Tempel, Noortebänd, OOPUS/Ajamasin, Philly Joe's, ProSolutions, Saku Suurhall, Sveta baar, Tallinn Music Week.

Lisaks toetavad üleskutset kontserdikorraldajad Live Nation Estonia, Sõru Jazz, Esmaspäeva Jazz, Macadam Group, Artmusic, MAK Concert, L Tips Agency, RLE Kontsertklubi ja Eesti Jazzliit.

Tagasi üles