Go Bus laseb Vana Tallinn käes bussi roolinud juhi lahti (2)

Jüri Saar
, arvamustoimetaja
Copy
Tartu linnavalitsus kutsub sõidukijuhte üles jätma parempoolne sõidurada bussidele.
Tartu linnavalitsus kutsub sõidukijuhte üles jätma parempoolne sõidurada bussidele. Foto: Kristjan Teedema

Go Busis kehtib joobes juhtimise suhtes nulltolerants ja seetõttu on koostöö jätkumine eile õhtul Tartu linnaliinibussi roolist kõrvaldatud bussijuhiga välistatud, teatab ettevõte.

Eile õhtul tuvastas ühelt bussisõitjalt vihje saanud politsei, et 1. liini bussi juht on alkoholi tarvitanud. Ta kõrvaldati roolist ning talle koostati väärteoprotokoll. Politsei sai pisut enne kella seitset õhtul teate, et bussijuhil on tugevad alkoholiaurud, teataja nägi ka, kuidas juht pani käest Vana Tallinna pudeli.

«Juhtunu täpsemad asjaolud on väljaselgitamisel, kuid olenemata põhjusest ei ole sellisele käitumisele õigustust»

Go Busi teenindusjuht Sirle Prangel

Go Busi Tartu piirkonna teenindusjuht Sirle Prangel kommenteeris, et tegu on staažika bussijuhiga, kes tuli nende ettevõttesse tööle mullu augustis ning kellel varasemalt selliseid rikkumisi ei ole olnud.

«Ka eile hommikul liini alustades läbis bussijuht alkokontrolli. Juhtunu täpsemad asjaolud on väljaselgitamisel, kuid olenemata põhjusest ei ole sellisele käitumisele õigustust,» ütles Prangel. «Kuna Go Busis kehtib joobes juhtimise suhtes nulltolerants, siis koostöö jätkumine selle bussijuhiga on välistatud.» 

Bussijuhilt ei ole ettevõte veel juhtunu kohta saanud aru pärida.

Ettevõtte selgitusel alustavad bussijuhid iga tööpäeva sõidueelse alkokontrolliga ning joobe või jääknähtude fikseerimisel juhti rooli ei lubata. Edaspidi on kavas hakata tegema pistelisi lisakontrolle liinil olevatele bussijuhtidele, et selliseid olukordi välistada.

«Täpsema tegevuskava lepime kokku järgmisel nädalal koos linnaliikluse korraldamise osalistega,» lisas ta. «Soovime tänada tähelepanelikku linnakodanikku ja politseid kiire reageerimise eest ning palume juhtunu pärast linna, sõitjate ja kaasliiklejate ees vabandust. Reisijate turvalisus on meie jaoks prioriteet ning teeme endast kõik oleneva, et selliseid olukordi edaspidi ette ei tuleks. Go Busi ridadesse on oodatud kohusetundlikud ja oma tööd südamega tegevad bussijuhid.»  

Tagasi üles