iDeal kampaania

Põhja-Itaaliast naasnud õpetaja töötab laste ja kolleegidega igaks juhuks videosilla abil

Tulenevalt epidemioloogilisest olukorrast maailmas, soovitab Terviseamet teavitada ja paluda lastevanemaid, kes käisid puhkamas Hiinas, Põhja-Itaalias, Jaapanis, Singapuris, Lõuna-Koreas või Iraanis võimalusel viibida koos lastega 14 päeva kodus ja jälgida nende tervislikku seisundit. Koolides ja lasteaedades on oluline vaja meelde tuletada aga käte pesemise vajadust ja hügieeni.

FOTO: Kristjan Teedema

Ülenurme lasteaia üks õpetaja teeb sel ja järgmisel nädalal tööd kodus ning suhtleb lasteaiaga videosilla vahendusel. Ülenurme lasteaia direktor Merle Kõrgesaar ütles, et niisuguse otsuse võtsid nad vastu pärast seda, kui see õpetaja oli naasnud töölähetuselt Põhja-Itaaliast. Ajal, mil ta seal viibis, piirkonnas karantiini veel polnud.

Eestisse saabunud, helistas õpetaja aga kohe oma perearstile, kes ütles, et kui haigustunnused puuduvad, tuleb lähtuda terviseameti kodulehel öeldust. 25. veebruari hommikul seal märget Põhja-Itaalia kohta veel polnud. «Aga me koos siiski otsustasime, et ta jääb kaheks nädalaks koju ja et me organiseerime talle kaugtöövõimaluse,» selgitas Merle Kõrgesaar.

Videoseansside teel saab õpetaja olla kõigil koosolekutel ja muudel kohtumistel. Kuna lasteaia õppetöös on parasjagu vaheintervjuude aeg, siis videoseansi vahendusel suhtleb ta lastegagi. Lapsevanemad teavad põhjust. Lastele uuest ohtlikust viirusest veel kõneldud ei ole. Küll aga räägitakse palju käte pesemisest ja hügieenist, nagu ikka ajal, mil palju viirusi ringi liigub.

«Kui koroonaviiruse teema Eesti ühiskonnas aktuaalsemaks muutub, võtame selle lastelgi tunniteemaks,» sõnas Merle Kõrgesaar.

Haridus- ja teadusministeerium saatis eile välja pressiteate, kus palub koolidel ja lasteaedadel lähtudagi terviseameti soovitustest. Ka Tartu linn riputas kodulehele välja juhiseid koroonaviiruse kohta.

«Tartu ülikooli kliinikumis töötavad professionaalse väljaõppe saanud tervishoiutöötajad ning kliinikumis on nakkusohtlike patsientide isoleerimise võimalused,» kinnitas kliinikumi avalikkussuhete juht Helen Kaju. «Koroonaviiruse puhul hospitaliseeritakse ainult need patsiendid, kelle tervislik seisund seda vajab. Teised suunatakse kodusele ravile. Koroonaviiruse ravi on sümptomaatiline.»

Viiruse ennetamiseks on Tartu ülikooli kliinikumi infektsioonikontrolli teenistuse sõnul oluline, et inimesed väldiksid kokkupuuteid haigestunud inimestega ja püsiksid ise haigena kodus. Haiguste perioodil on äärmiselt oluline järgida kätehügieeni nõudeid – käsi tuleb pesta vähemalt 30 sekundit või kasutada antiseptikumi. Antiseptikumi püstakud on ka kliinikumis kättesaadavad kõikidele külastajatele ning kliinikum julgustab neid kasutama.

Terviseamet jälgib koroonaviiruse olukorda pidevalt ja uuendab viirusega seotud infot oma koduleheküljel www.terviseamet.ee/et/uuskoroonaviirus.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles