Tartu ülikool ootab gümnasiste lahtiste uste päevale

Tartu Postimees
Copy
26. veebruaril toimub Tartu ülikooli lahtiste uste päev.
26. veebruaril toimub Tartu ülikooli lahtiste uste päev. Foto: Sille Annuk

Tartu ülikoolis on 26. veebruaril lahtiste uste päev, et noored saaksid tutvuda ülikoolilinnakuga.

«Lahtiste uste päev on noortele imehea võimalus tutvuda huvipakkuvate erialadega sellises vormis, nagu neile sobib. Näiteks on võimalus osaleda töötubades, koguda infot erialade messil või hoopis rääkida mõne õppejõu või üliõpilasega,» ütles lahtiste uste päeva projektijuht, ülikooli turundusspetsialist Marleen Otsus. «Loodan, et noored saavad päeva jooksul julgus- ja kindlustunde ning vajaliku info, et kandideerida ülikooli meelepärasele erialale.»

Konverentsil räägitakse ülikooli astumisest mitme nurga alt. Konverentsi juhatab Tartu ülikooli informaatika eriala esimese kursuse üliõpilane Tarmo Pungas. Tulevasi kandideerijaid tervitab rektor Toomas Asser ja ülikooli vastuvõtutalituse juhataja Tuuli Kaldma annab ülevaate vastuvõtutingimustest.

Esmakursuslaste aruteluringis räägivad oma aastatagusest sisseastumiskogemusest ja jagavad asjakohaseid nõuandeid ajakirjanduse ja kommunikatsiooni tudeng Christina Värno; füüsikat, keemiat ja materjaliteadust õppiv Airiin Liisbet Strandson ning eesti ja soome-ugri keeleteaduse üliõpilased Maksim Kolossov ja Alina Smirnova.

Konverentsi lõpetab vilistlaste aruteluring, kus kõneldakse kõrghariduse kasulikkusest ja eriala valimisest. Arutelus osalevad Vanemuise teatri juht Kristiina Alliksaar, kes on lõpetanud Tartu ülikooli kultuurikorralduse erialal, tarkvaraettevõtte Mooncascade kaasasutaja Asko Seeba, kes on õppinud arvutiteadust, rakendusliku antropoloogia keskuse uuringute juht ja juhatuse liige Helleka Koppel, kes on omandanud magistrikraadi etnoloogia erialal, ning advokaadibüroo Nove advokaat Triin Tiru, kes on õppinud õigusteadust.

Erialade sobivust võivad gümnasistid proovida lahtiste uste päeva töötubades, mis leiavad aset ülikooli hoonetes. 

Kõik, kes soovivad tagada endale koha Tartu ülikoolis kevadel, on oodatud akadeemilise testi infotundi. Seal saab tutvuda testi ülesehituse ja põhimõtetega, mille alusel testi sooritanuid ülikooli vastu võetakse, ning teha näidisülesandeid.

Tasuta eribussid toovad huvilised kohale Tallinnast, Jürist, Paidest, Põltsamaalt, Narvast, Sillamäelt, Jõhvist, Pärnust ja Viljandist. Bussile tuleb kindlasti registreeruda. Õhtul saavad osalejad eribussiga ka koju tagasi.

Tagasi üles