Perearstid saavad 1. aprilliks kliiniliste otsuste tugisüsteemi

Sotsiaalminister Tanel Kiik.

FOTO: Mihkel Maripuu

Valitsus kiitis neljapäeval heaks tervise infosüsteemi põhimääruse muudatused, mis võimaldavad võtta 1. aprilliks kasutusele perearstide kliiniliste otsuste tugisüsteemi.

Perearstid saavad 1. aprilliks kliiniliste otsuste tugisüsteemi

«Selleks, et perearst ja tema meeskond saaksid oma tööd teha võimalikult hästi, peab arsti infosüsteem olema kiire ja kasutajasõbralik ning toetama arsti raviotsuste tegemisel,» ütles sotsiaalminister Tanel Kiik. Uus lahendus toob arsti töölauale personaalsed soovitused konkreetse patsiendi ravimiseks, viies kokku arsti meditsiinilised teadmised ja elektroonses haigusloos olevad inimese terviseandmed.

«Haigekassa ja perearstide koostöös valmiv otsustustugi võimaldab hoida kokku arsti aega ja olemasolevad terviseandmed inimeste tervise heaks paremini tööle panna. Otsustustoe valmimine on oluline teetähis inimkesksema tervishoiu poole liikumisel,» rääkis Kiik.

Määruse muudatus võimaldab ühildada raviasutuse ja tervise infosüsteemi andmeid veel enne kui tervisedokument on lõplikult kinnitatud. Seeläbi saab otsustustugi võtta arvesse nii visiidi käigus kogutud terviseandmeid kui ka patsiendi varasemad diagnoosid, operatsioonid ja protseduurid, analüüsid ja tarvitatavad ravimid, tulevikus ka elustiilinäitajad ja geneetilised riskiskoorid. Tõenduspõhistele ravijuhenditele toetudes edastab otsustustugi arstile konkreetse patsiendi kohta diagnoosi- ja ravisoovitusi.

Tagasi üles
Back