P, 28.05.2023

Finnair kaalub lennuplaani muudatust ja lisalende

Jüri Saar
, arvamustoimetaja
Facebook Twitter
Comments
Pildil maandunud Finnairi lennuk Ülenurme lennuväljal eelmise aasta veebruaris. Lennud katkesid märtsis.
Pildil maandunud Finnairi lennuk Ülenurme lennuväljal eelmise aasta veebruaris. Lennud katkesid märtsis. Foto: Sille Annuk

Tartu-Helsingi lennuliin toimib edukalt ja on lootust päevasteks lisalendudeks, kuid mitte enne tuleva aasta suve, nentis pärast Finnairi esindajatega kohtumist Tartu linnapea Urmas Klaas.

«Finnair uurib võimalust hommikust väljalendu Tartust natuke hilisemaks ja õhtust tagasilendu Helsingist natuke varasemaks saada nii, et kõik jätkulendude reisijad ilusti peale jõuaksid,» ütles Klaas. «Hommikuga on lihtsam. Kui praegu läheb lend kell 5.20, aga hakkab minema paar-kolmkümmend minutit hiljem, on see reisijaile kindlasti võit, kui nad kenasti edasi ka saavad. Samuti kui õhtul pool tundi varem tagasi jõuab. Finnair on valmis graafikut mugavamaks muutma.»

Teine sõnum kohtumisest oli, et päevaseid lisalende Tartu ja Helsingi vahel on loota kõige varem 2021. aasta suvel. «Finnairi esindajad väljendasid heameelt, Tartu liinil läheb hästi, ja möönsid, et lisalendusid, just päevaseid, oleks vaja. Küsimus on aga selles, kas kõigil päevadel, ja kui tihe see graafik peaks olema,» sõnas Klaas. «Kooskõlastame kellaaegu – mida meie sooviksime ja milline oleks nende poolt parim, arvestades jätkulendude võimalusi, et saaks edasi lennata Euroopasse, üle Atlandi või Aasiasse teatud päevadel.»

Kokku lepitud ei ole, nii neid asju ei aeta selles valdkonnas, tõdes Klaas. «Meie sõnum oli väga selge, et Tartu, eriti kultuuripealinnaks valmistudes, vajab selliseid päevaseid lennuaegu, mis oleksid mugavad meie praegustele ja tulevastele turistidele. Praegused lennuajad on paljuski ärireisija jaoks,» lisas ta.

Linnapea nentis, et lisalendude saamine võib Tartule tähendada lisakulu, aga see vajab veel selgitamist.

Tartust uutesse sihtkohtadesse lendude alustamise asjus praegu edasiminekut ei ole.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles