Reklaam tituleerib Lemmit Kaplinskit juba Tartu volikogu esimeheks, ehkki valimised on alles neljapäeval

Tiigi seltsimaja tellimusel esmaspäevases ajalehes ilmunud reklaam tituleerib Lemmit Kaplinski Tartu linnavolikogu esimeheks. Tegelikult seisavad volikogu uue juhi valimised ees alles neljapäeval ning seni ei saa keegi lõpuni kindel olla, et poliitiline otsus tõesti tema kasuks langeb.

FOTO: Ekraanitõmmis

Teisipäevase Tartu Postimehe paberlehes ilmus Tiigi seltsimaja tellimusel reklaam, mis annab ülevaate vabariigi aastapäeva avalikest sündmustest Emajõelinnas. 

Seejuures võib pidada väikestviisi kurioosseks, et pidupäeva hommikul Kalevipoja kuju juures toimuva rivistuse puhul on üheks kõnelejaks märgitud Tartu linnavolikogu esimees Lemmit Kaplinski. Nimelt pole esialgu täit kindlust, et Kaplinski 24. veebruaril volikogu juhi tiitlit kannab, sest vabad valimised seisavad raekojas ees alles neljapäeval.

Tõsi, Kaplinski saamine volikogu esimeheks on väga tõenäoline, sest teda on ainsa kandidaadina nimetatud Reformierakonna ja sotsiaaldemokraatide hiljutiste koalitsioonikõneluste käigus. Kuid fakt jääb faktiks: praegu on linnavolikogu esimees keskerakondlane Aadu Must ning päris olematuks ei saa pidada ka võimalust, et volikogu istungil esitatakse Kaplinski kõrvale mõni teine kandidaat.

Vabariigi aastapäeva sündmuste korraldamist eestvedava Tiigi seltsimaja direktor Maris Peebo põhjendas sündmuste käigust ette ruttava teate ilmumist sellega, et tegelikult oli selline kujundus kavas avaldada alles 20. veebruaril. See vastus ei loo siiski usutavat selgust, sest ka 20. veebruari hommikul, mil ilmub paberleht, ei ole volikogule veel uut juhti valitud.

«Pigem olen kindel, et Lemmit Kaplinski Tartu linnavolikogu esimeheks valitakse,» lisas Peebo.

Tagasi üles
Back